PROFIL UŽIVATELE

rikos2

Offline: 23.11.2020 Hlavní stránka sekce

Skupina: Registrovaný
Pohlaví: Muž
Věk: 19
Město: Praha 10-Dubeč
Lokalita: Praha hl.m. Praha
Komentářů: 2x
ID uživatele: 366873
Registrace: 18.6.2019

Adresa profilu:http://rikos2.motorkari.cz (Sdílet)


Super helma?

Recenze na Nexx X.WST 2

Dobrý den, dnes bych chtěl zahájit sérii recenzí na moto oblečení. Různé značky, různá cena, různá kvalita. První recenzi bych chtěl věnovat nejdůležitější věci, a to helmě, kterou máme dokonce zákonem předepsanou. Já jako svou první zvolil LS2 STROBE (o té jindy). Dnes bych se chtěl pobavit, o své první dražší helmě. A to NEXX X.WST 2, koupenou v Bikerscrownu na Ořechu, za necelých 7 000 korun. I přes to, že jsem se zařekl, že už nechci matnou černou, tak jsem si ji samozřejmě nakonec vybral. A znovu jsem si jen dokázal, že je to nejhorší volba, jaká může být. Z jednoho důvodu, a to je viditelnost veškerých škrábanců. Helma je trikompozitová, což znamená, že je složená z organických vláken, kevlaru a aramídových vláken a vyztužená by měla být karbonovými vlákny, což z ní dělá lepší a bezpečnější helmu. Helmu mám dva roky, a najel jsem v ní kolem 40tis. km, takže ještě jednu sezónu, a už bude potřeba její výměna. S helmou mám zkušenost takovou, že je příjemná na hlavě, komfortní a hlavní důvod, proč jsem si ji koupil byl design, který považuji za opravdu povedený a helma se mi i dnes moc libí, i když už je na ní tu a tam nějaký menší či větší škrábanec.

Dnes už bych si ji ale určitě nekoupil. Na helmě jsem našel nespočet věcí, které jsou pro mne tak zásadní, že bych volil jiné. Má dvě největší slabiny, a to konstrukce helmy, z hlediska vnitřku. Uvnitř helmy je samozřejmě vyjímatelná část, aby se dala prát apod.. ALE! Nexx z nepochopitelných důvodů nepoužil ověřenou a funkční techniku stíkacích  knoflíků a místo toho použil nervy drásající zasunovací drážky, kde se rozmístěnými třemi plastovými výčnělky snažíte trefit do drážek. Helmu mám dva roky, nesčetněkrát jsem to měl rozebrané a dodnes nejsem schopný pochopit, jak to udělat napoprvé. Vždycky se u toho mohu vyvztekat, neboť musíte všechny tři zasunout najednou, jinak vám vyskočí a můžete začít znovu. Tohle je za mě opravdu hrozné a nechápu, proč to tak udělali. Druhou věcí je velmi vysoká hlučnost ve vysokých rychlostech. Nejde o dobře odhlučněnou helmu. Není to nic, na co bych si nezvykl, ale i tak je to mínus této helmy, v porovnání s konkurencí. To beru, jako dvě největší chyby této helmy. Dále už jen mé poznatky, které jsou pro někoho mínus, pro někoho plus a někoho nenapadne nad tím přemýšlet. Hlavní z těchto věcí, plexi nemá mezi stupně. Myslím tím, když nechcete mít plexi zavřené, ale jen mírně pootevřené, tak tato helma vám to umožní jen pokud na vás na motorce nefouká vítr. Helma nemá zámečky, takže jen otevřeno nebo zavřeno. Další věc, která je hlavně hodně zajímavá a to, pokud jste zvyklí jezdit s goprem nebo čímkoli nalepeným na helmě, vůbec nic na ní nedrží. Věnoval jsem se tomu dost a nakonec jsem to vzdal, protože je helma zvláštně tvarovaná a nenajdete na ní čistě rovnou plochu. A zároveň mi na něm M3 páska na držáku na Gopro nedržela. A pozor ta část, co chytne, tak s sebou pak ráda bere i barvu. Jezdím s interkomem: Interphone TOUR a přiděláné ho mám, na nasunutém držáku, protože jak už jsem říkal, nešel mi přilepit.

Abych jí ale jen nehanil, super věc je zámek, při zavření helmy, který využívám hlavně v zimě, na vás opravdu nefouká. Helma má D kroužek (pevnostní zapínání). Ventilace funguje dobře, hodně rád využívám jen ventilace u brady, která funguje, že jí vyklopíte a ona hodně profukuje, což je v létě moc příjemné. Přilba je opatřena sluneční clonou, která funguje super. Opravdu i při silném slunci vidíte bez problému. Dále má vzadu malou ochranu proti tomu, aby vám déšť nenatekl za krk.

Shrnutí této helmy bych udělal asi takto. Pro člověka, kterému nevadí všechny ty chyby, co jsem vypsal, tak bych doporučil, ale za mně bych si radši počkal na slevy a koupil si za ty samé peníze helmu od lepší značky jako je SHARK, HJC, SHOEI apod.. Doufám, že se vám zhodnocení líbilo a příští týden nashledanou.

Jak se Vám líbil tento článek?

Hodnocení (0x):

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.

TOPlist