PROFIL UŽIVATELE

rikos2

Offline: 29.10.2020 Hlavní stránka sekce

Skupina: Registrovaný
Pohlaví: Muž
Věk: 19
Město: Praha 10-Dubeč
Lokalita: Praha hl.m. Praha
Komentářů: 2x
ID uživatele: 366873
Registrace: 18.6.2019

Adresa profilu:http://rikos2.motorkari.cz (Sdílet)


Že by podvod?

Upozornit na podvody.

Dnes bych se s Vámi rád podělil o svoji novou zkušenost. Sice se nebude tolik týkat motorek, ale myslím, že není nemožné, aby se to ubjevilo i u motorkářských inzerátů. Prodávám auto Toyotu Yaris a přišel mi email od pána z Lotyšska, že se stěhuje do ČR a měl by o auto zájem, trochu mě to překvapilo, ale odepsal jsem mu. Ptal se pokud trvám na ceně a jestli je auto v pořádku. Napsal jsem mu, že je auto v pořádku, a cenu. Poté přišel email, že s tím vším souhlasí, a že pošle peníze předem a potom si pro auto přijede přepravní firma, protože on kvůli koronaviru nemůže. Přišlo mi to zvláštní, ale po konzultaci s mým tátou jsme se dohodli, že to vyzkoušíme. Poslal jsem mu číslo účtu a IBAN, protože to není nic nezjistitelného a čekal jsem, co bude. Druhý den ráno přišla nečekaná věc, přišla zpráva, že peníze posílá, a že mě bude kontaktovat jeho banka. Říkal jsem si, že to začíná být zajímavější. K tomu všemu přišla zpráva, že mi posílá o 15tis. více, aby až si pro auto přijede přepravní firma, tak jim je dám. Říkal jsem si, uvidíme. Další den, opravdu přišla zpráva od nejmenované švédské banky s dokumentem, že mi byly odeslány peníze, ale bylo na tom zvláštně sepsané na, co ty peníze jsou. Přišlo mi to divné, a tak jsem si začal googlit tu banku, která se ale ukázala existenční. Ale email, ze kterého zpráva přišla nebyla od této banky (emailová dresa nebyla s doménou banky- ze začátku se ukazovalo jmeno banky, ale po rozkliknutí se tam zobrazila adresa normální, kterou ma skoro každý člověk). Vše bylo jasné, jeden velký podvod. Poté jsem se začal zajímat na internetu a dočetl jsem se, že jsou zaznamenány případy, kdy pošlou peníze, auto odvezou, ale bohužel poté stornují platbu, banka jim peníze vrátí, a už je nikdy neuvidíte. Proto jsem měl potřebu toto napsat a dát info, co se může stát. I když to tu možná bylo a možná jste to už i slyšeli. Ale stále si stojím za tím, že by se to mělo dostat, k co nejvíce lidem a zachrání to možná jednomu člověku peníze a bude to mít smysl. Děkuju, že jste tento článek dočetli až dokonce. Pokud se ptáte, co se dělo dál, tak zatím nic. Mám mu v plánu poslat smlouvu o zaplacení předem a poté očekávám konec konverzace, pokud by to ale mělo pokračovat, budu o tom dávat info na svém instagramu AMproject. Prosím sdílejte tuto zkušenost ať se to dostane, co k nejvíce lidem a příští týden, snad už zase u nějakého hezkého motorkamářského tématu. Tak nashledanou.

Jak se Vám líbil tento článek?

Hodnocení (3x):

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
Komentáře k článku
Pepa004 napsal 27.10.2020 v 07:18

Zajímavá zkušenost
Bohužel je to jen jeden z mnoha způsobů podvodu.
Pokud prodávám mašinu nebo auto ,, ( U drobností to asi tak nebude ) Tak jedině osobně, prachy z ruky do ruky oproti smlouvě.
Mockrát se mi už stalo , že něco kupuju, boreček že prachy na účet předem a že pošle Já na to, v pohodě přijedu si osobně vyzvednout mám cestu kolem ... V 99% je to konec komunikace

Milan1963 napsal 18.10.2020 v 22:22

Nikdy jsem se s tím nesetkal, užitečná informace . Jezdím Škodou 120, o tu ale zájem není....

Meli napsal 18.10.2020 v 12:36

mne jen překvapuje, že tohle jestě (po snad 10ti letech) někoho překvapuje...

StB napsal 18.10.2020 v 10:38

Ano, toto se děje dnes a denně, ale pořád jsou tu tací co prodávají, nebo budou prodávat poprvé a toto ať si přečtou. Jinak jo, je to tu již mnohokrát, ale opakování toho jak se nenechat ojebat neuškodí.

Gahan37 napsal 18.10.2020 v 10:00

Další Sherlock co zaspal dobu


TOPlist