stratos_r1250gsPROFIL UŽIVATELE

jiřus69

Offline: 14.6.2019 Hlavní stránka sekce

Skupina: Registrovaný
Pohlaví: Muž
Věk: 50
Město: Praha
Lokalita: Praha
Založil témat: 1x
ID uživatele: 359011
Registrace: 24.3.2019

Adresa profilu:http://jirus69.motorkari.cz (Sdílet)


Můžeš být dobrý motorkář, pokud ... 

strategie jízdy

Můžeš být dobrý motorkář, pokud... 

... se jen výjimečně dostáváš do riskantní situace. Dobrý motorkář je schopen předvídat hrozby předtím než nastanou a začne jednat včas, aby se do této situace vůbec nedostal.

...  máš dobré vizuální návyky. Většina nových (a mnoho veteránů) motorkářů se nedívá dostatečně daleko před sebe, aby se připravili na to, co může následovat. Musíš být schopen neustále sledovat okolí a určit pravděpodobnost výskytu nějaké rizikové situace.

... se jen výjimečně dostaneš při zatáčení do situace, kdy máš fakt "staženou prdel". Chyby při zatáčení mají na svědomí přibližně polovinu úmrtí motorkářů na našich silnicích. Pocit úzkosti při zatáčení je první známkou potíží.

... jsi expertem na čtení silnice. Nestačí se jen dívat dobře před sebe. To je zvláště důležité při jízdě klikatými zatáčkami, do kterých není vidět. Dobrý motorkář vědomě hledá specifické vizuální body, ještě předtím než vidí konec zatáčky, aby si vytvořil představu zakřivení zatáčky, aby včas brzdil, naklonil motorku a ve správný čas a míře přidal plyn.

... jsi už měl trénink s profesionálem. Jako při každé jiné aktivitě, která vyžaduje sladěnou soustředěnou koordinaci, časování, pozornost, vizuální přehled a předvídavost, získáš nejvíce dovedností tím, že se učíš od profesionálního instruktora. Samozřejmě, že tvůj strejda Pepa může být vynikající motorkář, ale jen pár lidí ví, jak učit a naučit jízdu na motorce.

... jezdíš s prozíravostí. Dobří motorkáři trénují a připravují se na možné hrozby a rizika na silnicích, ale jezdí tak prozíravě, že málokdy upotřebí to, na co se připravovali. Dokonce i ti nejlépe trénovaní motorkáři se dostanou do situacích, které nezvládnou, pokud nebudou jezdit prozíravě.

... jsi si vědom všech rizik spojených s ježděním na motorce. Mnoho motorkářů nasedne na motorku bez velkého přemýšlení o rizicích, která tím na sebe berou. Většina lidí jezdí na motorce jen pro zábavu a nechtějí moc přemýšlet o možnosti úrazu nebo zranění. Dobrý motorkář si uvědomuje, že pokud bude vážně zraněn, tak za to zaplatí i jeho rodina a přátelé.

... přijímáš tato rizika. I přes zřejmé vnímání rizik se přesto rozhoduješ jezdit na motorce. V pohodě. Koneckonců nejezdíme proto, abychom byli v bezpečí. Nedopusť ale, aby tě adrenalin a vzrušení z jízdy přemohl. Dobrý motorkář ví, kdy a kde to rozpálit. Pro sportovní jízdu zvol raději závodní okruh.

... jezdíš v ochranném motorkářském oblečení. Samo o sobě to neznamená, že jsi dobrý motorkář, ale vypovídá to o tom, že respektuješ riziko a chceš ho snížit a vyhnout se tak sedřené kůži, zlomeným kostem a dalším zraněním. Jenom neklam sám sebe, že díky lepší ochraně můžeš jezdit riskantněji.

... si užíváš zábavu, ale dbáš přitom na bezpečnost. Pokud si neužíváš při jízdě na motorce zábavu, pak asi něco děláš špatně. Ano, trénink je časově náročný, ale je to čas, který se vyplatí. Ano, bezpečné motorkářské oblečení je nepraktické a drahé, ale jsou to dobře vynaložené peníze. Správný způsob ježdění s vyšší mírou sebedůvěry zvyšuje radost z jízdy. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 5x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
Komentáře k článku
Komarr123 napsal 06.05.2019 v 13:16

Přesně a tohle 90% jízdy na moto 10% těm už nezabrání nikdo.

RychlejSolista napsal 02.05.2019 v 13:45

Super Kdyby si tohle uvědomovalo víc lidí, určitě by bylo na silnicích příjemněji. To se bohužel už asi nikdy nestane, protože dnes může jezdit každý pako... ale super tipy

jackkolka napsal 01.05.2019 v 21:55

jo to sedí všem přeji ať si to užívají a byli vpoho

Babicka33 napsal 01.05.2019 v 21:34

Andrej napsal 01.05.2019 v 20:32

Dobře napsáno


TOPlist