renocar_brezenPROFIL UŽIVATELE

Sebik1

Online Hlavní stránka sekce

Skupina: Registrovaný
Pohlaví: Muž
Věk: 48
Město: Nučice
Lokalita: Praha-západ S...
Napsal příspěvků: 3x
Body komentářů: 1
ID uživatele: 309110
Registrace: 18.4.2017

Adresa profilu:http://sebik1.motorkari.cz (Sdílet)


Rudná - Kadaň - Klínovec

Otevíráme motorkářskou sezonu výletem na nejvyšší horu Krušných hor.

Vážení přátelé motorkáři, děkujeme za hojnou účast na vyjížďce Rudná - Kadaň - Klínovec, kterou pořádal ORYX MOTOKLUB NUČICE (dále OMN) a kterou jsme zahájili novou sezonu.

Pro OMN to byla první akce, kterou jsme avizovali na webu motorkari.cz a ukázalo se, že je to výborná možnost, jak dát dohromady partu sympatických lidí, kteří se chtějí setkat.

OMN se na nejvyšší horu Krušných hor vydal již po čtvrté, ale v minulých letech se nám nedařilo přilákat další motorkáře, kteří by chtěli vyrazit s námi. Obesílali jsme všechny naše známé motorkáře, ale nikdy se, až na jednu výjimku, nikdo nepřidal. Proto jsme letos sdíleli naší pozvánku na motorkářích a vyplatilo se. Chtěli jsme spojit lidi, kteří se stejně jako my chtěli potkat s dalšími příznivci jedné stopy, projet se zajímavou trasou s jasným cílem a samozřejmě při povinných pauzách popovídat, sdílet zkušenosti a navázat známosti a třeba i přátelství.

V sobotu ráno jsme s trochou obav, ale především se zvědavostí, spěchali do Rudné na čerpačku  „Kolik se nás sejde?“. Přihlášených bylo devět zájemců, ale víte, jak to bývá, anonymně se přihlásit je jednodušší, než přijet.

K našemu překvapení a radosti se nás na Šafránce sešlo dvanáct vč. jedné motorkářky Vlaďky. Proběhlo první seznámení, prohlídka strojů a vyrážíme. Tady bych se ještě zastavil, protože kromě čoprů, naháčů, cendur a goldwinga je jedním z přítomných strojů upravený dragster. To bude výzva…

Přes  Unhošť, Nové Strašecí poprvé stavíme na ONU v Krupé, kde tankujeme a zahříváme ztuhlá těla. Sluníčko sice svítí, ale teplota nepřesahuje 10 stupňů. Utahujeme z Víti, který jede na dragsteru bez rukavic.

Pokračujeme po staré Karlovarské až na odbočku na Podbořany a Kadaň, kde máme na Shellce sraz s dalším účastníkem z Chomutova. Čekal na nás hodinu, jak se sejde větší skupina a začne si vyprávět, vytvoří se skupinky a z ONA jsem je musel popohánět.  V Kadani se k mému zklamání tři pánové odpojují, na Klínovec jedeme v deseti. Po silnici č. 224 a 223 přes Měděnec stoupáme po klikatých cestách ke Klínovci. Ochlazuje se a kolem silnice je nahrnutý sníh. Parkujeme u rozhledny a svítí nám k tomu slunce. Pro naše motorkáře máme připravené překvapení v podobě horského bufetu, který je mnoha návštěvníkům Klínovce utajen. Pochodujeme sněhem pokrytou sjezdovkou a modlíme se, aby bylo otevřeno. Je. Bufet je oproti loňsku opravený, je přistavěna krytá zahrádka. Hrneme se dovnitř a máme štěstí, nikde ani noha. Bufet je vytopený, krbová kamna nádherně praskají, zabíráme místa a zahříváme se. Postupně si nosíme na stoly čočkovou polévku, párky, klobásy a palačinky. Přichází další návštěvníci, většinou lyžaři, ale bufet je náš.

Do zimy na motorky se nám moc nechce, ale je čas pokračovat. Radíme se o zajímavé cestě zpět. Vyjíždíme přes Jáchymov a Klášterec nad Ohří do Kadaně, stavíme na čerpačce v centru, dragster musí opět tankovatJ Přes Tušimice objíždíme Nechranickou přehradu, kde hodně fouká. Projíždíme Žatec a objevujeme krásné okresky v Hřivicích a Ročově.  Tady trochu znejistím, protože chceme dojet opět na ONO v Krupé, ale blíží se Rakovník a Karlovarská nikde. Když už se smiřuju s tím, že jsme jí minuli, ač to snad ani není možné a na kopci si říkám, že sjíždíme už do Rakovníka, svítí na nás v údolí ONO. Nezbytná káva a cigárko, kdo potřebuje. Loučíme se a rozdělujeme. Část skupiny se vydává na Rakovník a do Berouna, ostatní po Karlovarce směr Praha a okolí. Celkem máme najeto 300km, to je na otvírák sezony slušný výkon. Někteří účastníci chválí vyjížďku a ptají se, jestli opět nějakou plánujeme. To mě samozřejmě moc těší a tak už večer jsme naplánovali další setkání, tentokrát trochu odpočinkovější.

Hrdina dne: jistě se mnou budete souhlasit, že borcem dne je Víťa, který těch 300 kilometrů odjel v zimě na neodpruženém dragsteru, s asi půllitrovou nádrží, se záměrně děravými džínami a bez rukavic. Zřejmě dobrý oddílJ.

Novou vyjížďku najdete na adrese: https://www.motorkari.cz/motoakce/akce/?aid=13947

Jak se Vám líbil tento článek?

Hodnocení (2x):

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
Komentáře k článku
Sebik1 napsal 28.04.2022 v 16:55

Za me se vylet povedl, lidi i pocasi. Mohlo byt tepleji, ale bylo sucho. Lado, kdybyste chteli vyrazit s nami do avizovaneho lomu, tak byste mohli navrhnout i rozhlednu, jestli se na Sedlcansku nejaka vyskytuje:) zdravi Marek

Laduna55 napsal 28.04.2022 v 07:57

Ahoj. No,já jsem ten jeden ze tří. Bylo to fajn a proč jsme se trhli? Na Klínovci jsme byli loni s partou k podzimu a tak jsme jeli, jak jezdíme s dalšíma kamarádama po rozhlednách v Česku. Stihli jsme tři a to Schillerovu, Kryry a Pavlíkov. V Pavlíkově jsme chtěli jít do muzea, ale bylo ještě zavřené. Tak jinak s pozdravem, kolama dolu a někdy příště. Ahoj Láďa - Laduna55

Jindra6606 napsal 27.04.2022 v 18:32

Super projížďka, lidi i počasí ???


TOPlist