PROFIL UŽIVATELE

Prťka77

Offline: Dnes v 08:41 Hlavní stránka sekce

Skupina: Registrovaný
Pohlaví: Muž
Věk: 44
Město: Hynčice
Lokalita: Nový Jičín Mo...
Napsal příspěvků: 5x
ID uživatele: 302410
Registrace: 2.2.2017

Adresa profilu:http://prtka77.motorkari.cz (Sdílet)


Vraženský Babetatlon 2017

Reportáž z 1. ročníku závodu na pekelných strojích BABETTA.

Psal se rok 2015 kdy vznikla naše parta nadšenců do super strojů Babetta. Každý z nás někde sehnal nebo snesl z půdy nějakou tu babču a začaly opravy, tunění, lakování a skládání. Po zprovoznění jsme začali podnikat různé vyjížďky na výlety a motoakce. V loňském roce vznikl nápad uspořádat nějaký závod. Bylo vypito hodně sudů piva (i sem tam nějaká ta hádka proběhla) ale povedlo se!! Letos to konečně klaplo. Uplynulou sobotu 5.8.2017 proběhl troufám si říct vydařený 1. ročník závodu Vraženský Babetatlon.

Jak už název závodu napovídá (vmyslel jsem ho já :D) jednalo se o u nás velice populární biatlon na babetách. Zúčastnilo se celkem 26 strojů a byl to boj na ostří šlapky. Každý účastník musel projet 3 okruhy po 5-ti kilometrech. Pro některé byl bohužel i jeden moc a na šachovnicový praporek se nepodíval. Nevadí, příští rok nám to natřou. Po odjetí 1. kola musel každý závodník ( 1 závodnice) dojet do prostoru střelnice kde byly připraveny vzduchovky a v takzvané ležce 3-krát trefit terč. Tyto terče byly speciálně vyrobeny pro tento závod (všem výrobcům děkujeme !!) a skoro přesně se podobaly těm biatlonovým. Za každou ránu mimo následovalo trestné kolo. A že jich bylo. Po druhém okruhu se střílelo ve stoje a to už na trestném kroužili skoro všichni. No vím o jednom který byl ve stoje čistý, ale nebudu jmenovat. (ale má dobré pivko :D). Po druhé střelbě a projetí trestných kol šlo do tuhého. Každý z nás chtěl dohnat ztrátu a své stroje nikdo nešetřil. Plyn na doraz, udržet to na cestě a nějak dojet nebo došlapat. Došlo i na nějaké pády a modřiny, ale to k tomu patří. Do cíle dojelo 23 závodníků což je u těchto strojů velký úspěch. Původní záměr byl závod pro Babetty 207, 208 a 210, ale zúčastnilo se i 6 novějších typů Korado. V této kategorii byl vyhlášen puze vítěz. Nechtěli jsme Korada úplně vyřadit, ale jak jsem psal záměr byl závod pro starší babče bez závodních úprav. Korada jsou přece jen trochu jiné stroje. V kategorii Babetta GP byli oceněni 3 nejlepší a mohlo se slavit.

Letošní 1. ročník se opravdu vydařil a už se těšíme na příští rok. Máme v plánu pozvat i Gabču Koukalovou, tak doufáme že to klapne :D.

Závěrem děkujeme všem komisařům, kteří odvedli super práci jak na startu a cíli, tak v prostoru střelnice. Zásahovému vozidlu. Dále všem kamarádům a kamarádkám, kteří se starali o náš pitný a stravovací režim, všem závodníkům a všem divákům, kteří nám přišli fandit a udělali vynikající atmošku. Poděkování patří i majitelům krásných veteránu za mini výstavu.

Ještě jednou gratulace vítězům a tímto Vás zveme na příští ročník, který zde na motorkářích včas zveřejníme.

Babetta - gang - Vražné

Jak se Vám líbil tento článek?

Hodnocení (4x):

Motorky: Babetta 210, Babetta 207, Babetta 208

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
Komentáře k článku
Vajrule napsal 17.01.2019 v 21:31

Skvělá akce jen by se mohlo účastnit více závodnic

MichalGS napsal 12.08.2017 v 11:22

Super zábava.

PanKlobasnik napsal 09.08.2017 v 18:17

Super napad, a urcite tam bylo plno zabavy. Ps. Ta "sestricka" nema chybu


TOPlist