PROFIL UŽIVATELE

mkrcek

Offline: 12.6.2017 Hlavní stránka sekce

Skupina: Registrovaný
Pohlaví: Muž
Věk: 45
Město: Brno-Slatina
Lokalita: Brno-město Ji...
ID uživatele: 253971
Registrace: 4.6.2015
ICQ:CZ
Skype:martin krcek

Adresa profilu:http://mkrcek.motorkari.cz (Sdílet)


Jak vyměnit baterku a nejiskřit /video návod/ BMW F 650cs

Odšroubovat pár šroubků, vyměnit baterku, kabeláž… to přeci není problém. ... až na jeden kratičký… dotyk. Velké jiskření a ...

… ale pojďme od začátku.

Před měsícem jsem pořídil “nové” bávo. Na svůj věk bezproblémová motorka. Až minulý týden jsem měl drobné komplikace se startováním - motorka naskočila až napodruhé. Po rozhovoru s pár lidmi jsem dospěl k závěru, že problém může být v baterce.

Tak jsem se na BMW F 650 cs z roku 2004 podíval. A co nevidím - stále ještě původní, originální baterka BMW. Zajel jsem na konzultaci do brněnské pobočky prodejce baterií (battery.cz), aby mi původní baterku proměřili. “Jojo, život ji opravdu dochází, bohužel”, řekl servisní technik. Pro mne překvapení, že baterie vydržela více než 10 let... pro technika běžná praxe. Původní (originální) baterie tak dlouho opravdu vydrží, všechny další jsou už jen s životností 4-5 let. Krásný obchodní model každého výrobce vozidel a auto / moto baterií.

Společně s technikem jsme vybrali baterku a to klasiku. Musím mu věřit, že pro tento typ motorky se jiná nehodí. Jsem tedy novým majitelem motobaterie EXIDE BIKE Conventional (12Ah, 12V, YB12AL-A) a to včetně skvělé nabíječky (CTEK XS 0.8, 12V, 0.8A).

“Pane, baterku si sám doma naplníte kyselinou, aktivujete, nabijete a vyměníte. To zvládnete, že?” říkal technik a já jen přikyvoval.

Odšroubovat pár šroubků, vyměnit baterku, kabeláž… to přeci není problém. Synek mi úspěšně asistoval a za 20 minut byla baterie vyměněná. Hmm, až na jeden kratičký… dotyk. Velké jiskření a zkratování nové baterie :-). Inu, mrkněte sami na video. A co na to moto baterka? Zatím je v pohodě. Jen jsem ji (pro jistotu) nabil přes novou nabíječku.

A jaké jsou vaše zkušenosti s baterií?

Martin

Jak se Vám líbil tento článek?

Hodnocení (0x):

Motorky: BMW F 650 CS

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
Komentáře k článku
mkrcek napsal 06.10.2015 v 14:16

to nevím co byla originál. bylo tam jen BMW.
Jak zazimovavas motorku?

Komorerth napsal 28.07.2015 v 22:05

Skusenost je taka, ze vymena u Scarvera je najvacsie peklo na svete. Ked to vidim, vobec sa netesim na zimovanie moto BTW origo baterka bola Yuasa?


TOPlist