PROFIL UŽIVATELE

david70

Offline: 25.9.2016 Hlavní stránka sekce

Skupina: Registrovaný
Pohlaví: Muž
Věk: 49
Město: Česká Lípa
Lokalita: Česká Lípa Li...
Komentářů: 1x
ID uživatele: 246713
Registrace: 27.3.2015

Adresa profilu:http://david70.motorkari.cz (Sdílet)


Poslední podzimní vyjížďka.

Aneb, neplánované akce mají své kouzlo.

Loňský i předloňský rok jsem měl možnost znovu projet několik vzdálených zemí a prožít ten prchavý pocit svobody, očekávání i nejistoty. Čekaní toho co přijde s vědomím příběhů co se již staly je pro mě nezapomenutelným kouzlem a zcela naplňujícím pocitem. Ale o tom všem snad někdy příště. Dnes bych se s vámi rád podělil o mé letící myšlenky na úplně posledním předloňském příběhu v sedle mojí bílé... inspirace.

Je středa ráno a z otevřeného okna na mě kouká pátý listopadový den. Ok, ok vždyť už jdu. Hygiena, 15 minut cvičení, vyvenčit mého téměř 15ti letého nejlepšího přítele, snídaně a pak už auto a směr obchodní partneři v Liberci.

Vyjíždím a čekám běžný pracovní den ale...

Po deseti kilometrech kdy slunce svítí do očí i přes sklopenou clonu, při pohledu na nádherně modrou oblohu se kolem mě bleskne myšlenka :

" ze by ještě letos naposledy" né, je to složitý už jsem na cestě a motorka je zazimovaná pod plachtou, deseti zámkama, alarmem a zabezpečovačkou. Ale budu si to představovat. No a tak si to představuju a jedu a slunce svítí a už jsem 10km před Libercem když ta myšlenka přijde znovu. Sakra na co čekám? Slunce svítí a barevný podzim se ukazuje v plné kráse.

Blinkr, brzda a náhle stojím na krajnici- co teď ? Telefon, ze si dnes vezmu volno druhé straně nevadí. A je rozhodnuto !

Je půl desátý a musím dojet domů, převlíknout se a vysvobodit motorku ze zajetí oceli no mám co dělat vždyť v pět je tma. Cestu zpět jsem se moc slušně nechoval a i přes nepovolenou rychlost se zdála úplně nekonečná. Jsem doma. Hadry, termo, rukavice, helma - božééé ja se snad zblázním radostí... Garáž, zámky, vycouvat, postavit na policajta a stisk toho nádherného červeného tlačítka... nečekala na nic, chtěla to stejně jako já, byla pro to stvořena a vše ostatní je jen čekání. Probudila se a okolí se ponořilo do jejích nádherných hlubokých vzdechů...

Nádrž je plná, nasazuji přilbu a už je to skutečností, opět to splynutí ta naprostá souhra, ta čirá radost. Ten pocit nikdy neomrzí !!! Jedeme a první náklony jsou jako by jsem poprvé svlékal ženu...nádhera na kterou se dlouho čeká...

Kam pojedeme ? Kamkoli, jen nezastavovat.

Kokořínsko je krásný a letos jsme tam nebyli. Je rozhodnuto !

...krajina je pokryta jemně chrastícími kostřičkami lístků, které již zakončili svoji životní pouť. Nebe je nízko a sílící vítr pomalu přebírá vládu nad prokřehlou zemí.

Ve skrytu lesa se z oparu náhle vynoří stádo nádherných koní. Jeden jak druhý. Neúnavní, silní, nezkrotní.

Nejsou sami, je s nimi muž. Není to však honák ani jejich pán, je to jeden z nich.Ta souhra a nespoutanost budí respekt, jak snadno mohou ublížit jak snadno si mohou všechno vzít.Jen dohromady jsou dokonalý stroj. Ta síla koní a mozek muže je činí skutečnými vládci nad krajinou.Nyní neublíží, ale nic je nezastaví. Jeden bez druhého nejsou nic, touží po sobě a bez sebe neumí žít, protože jen společně jsou šťastní.

Jedna z podob důvěry, lásky a svobody ...

Jak se Vám líbil tento článek?

Hodnocení (5x):

Motorky: BMW F 800 GS

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
Komentáře k článku
Mann napsal 25.03.2016 v 13:43

"...krajina je pokryta jemně chrastícími kostřičkami lístků, které již zakončili svoji životní pouť. Nebe je nízko a sílící vítr pomalu přebírá vládu nad prokřehlou zemí."

Vládneš velmi poetickým psaním Při troše fantazie nemá člověk absolutně problém okamžitě "pochytit" atmosféru popisovaného dne

BoBo1 napsal 24.03.2016 v 14:58

Petr5potštejn napsal 23.03.2016 v 16:27

Zdravím.
Ty jseš básník.

mokomido napsal 22.03.2016 v 18:00

Jasná jednička za tento literární výtvor...


TOPlist