PROFIL UŽIVATELE

autocentrum-barth

Offline: Včera v 12:28 Hlavní stránka sekce

Skupina: Firemní
Pohlaví: Muž
Věk: -
Město: Pardubice
Lokalita: Pardubice Par...
ID uživatele: 245624
Registrace: 18.3.2015

Adresa profilu:http://autocentrum-barth.motorkari.cz (Sdílet)


Team BARTH Racing na Rallye Dakar 2016

Team BARTH Racing na Rallye Dakar 2016

Z důvodu zrušení trasy v Peru pro ročník 2016 museli organizátoři vytvořit novou trasu vedoucí přes území Argentiny a Bolívie. Díky neutuchající podpoře argentinské vlády stejně jako bolívijských úřadů bude nová trasa pouze pro odvážné.

Přípravy vrcholí i u našeho týmu. Kompletní BARTH Racing tým se sešel v úterý 27.10. v Pardubicích. Seznámení všech 11 členů týmu proběhlo při dobré večeři a ve skvělé atmosféře. Poté se tým odebral do areálu Autocentra BARTH, kde se začal připravovat společný bivak a všechno potřebné vybavení. Samozřejmostí bylo přespání ve stanech nebo servisních vozech.

Státní svátek 28.10., tedy den vzniku samostatného československého státu, strávil tým prací na přípravě. Každý člen týmu řešil jemu přidělené úkoly. Mechanici si vybírali potřebné nářadí od společnosti Würth a řešili jeho umístění v servisních vozech. Zkoušela se také servisní technika, osvětlení, elektrocentrály, nakládání všech věcí a doplňoval se seznam vybavení, které je nutné ještě doplnit.

Jezdci a ostatní členové týmu BARTH Racing také ladili rozmístění bivaku, tak aby vše bylo dokonale připravené. Bivak musí být vždy postaven stejně, aby práce pro celý tým byla co nejjednodušší a nejefektivnější. Důležité je přesné rozmístění vozů a stanů, které tvoří veškerý manipulační prostor pro celý tým. Bivak je rozdělen na tři části. První část tvoří zázemí pro motorkáře Davida Pabišku a Rudu Lhotského, druhou část, tedy druhé servisní vozidlo s vlastním stanem je pak pro Josefa Macháčka a Martina Plechatého, kteří jedou v bugině Optimus. Součástí bivaku je také odpočinková zóna, která slouží i jako mediální zázemí, tedy hlavně pro rozhovory s jezdci po každé etapě a zhodnocení dosavadního průběhu rallye. Hodně práce čekalo na mechaniky a jezdce také s přípravou pneumatik na motorky a jejich naložení na servisní vozy tak, aby se vše vešlo.

Celý den všichni zhodnotili velmi pozitivně a tak nás těší, že veškerá dosavadní příprava probíhá dle plánu. Jezdci se nyní budou soustředit na doladění své techniky a poslední tréninky. Tato příprava se bude ještě jednou opakovat při definitivním dobalení veškerých věcí a techniky před odjezdem do Le Havru, kde proběhnou dne 20.11. přejímky a nalodění materiálu do Jižní Ameriky. Držte prosím place všem členům BARTH Racing týmu, ať dojedou ve zdraví do cíle a co nejlépe reprezentují Českou republiku na této nejtežší rallye na světe. Více o BARTH Racing týmu se dočtete na http://www.barth-racing.cz/

Již za tři a půl měsíce se závodníci společně s jejich týmy postaví na start Rallye Dakar 2016 v Buenos Aires. Po třech týdnech intezivní spolupráce s hostujícími zeměmi, které navrhly alternativní místa pro novou trasu, mohl tým organizátorů představit novou trasu, která zachovává všechny hodnoty tohoto legendárního závodu ve všech ohledech.

Zatím co technické údaje, počet etap a vzdálenosti v jednotlivých etapách zůstávají stejné, příroda a terén bude hodně rozličný. V prvních třech dnech cesty do San Salvador de Jujuy sice nebude příliš písečných dun ani technických pasáží, ale po překročení bolívijských hranic se vše značně změní. "Zde bude v Uyuni maratónská etapa, kde budou závodní vozidla umístěna v Parc Fermé. Celé tři dny se zde budou muset závodníci poprat s vysokými nadmořskými výškami, nepředvídatelnou nepřízní počasí a náročnými solnými pláněmi", říká Marc Coma, sportovní manažer závodu.

10. ledna dostanou týmu den odpočinku v argentinské Saltě a poté naváží na trasu, která byla původně navrhnuta pro Rallye Dakar 2016. Následujících 6 etap se bude proplétat přes vrcholky And, písečné duny a jiné nástrahy oblasti Fiambala. "V této druhé části závodu bude motorkáře čekat druhá maratónská etapa, která může velmi silně zahýbat celkovým pořadím, takže závod může získat nečekané vítěze", dodává Marc Coma.

Program Rallye Dakar 2016:

31/12 a 01/01: administrativní a technické přejímky 02/01: startovní pódium v Buenos Aires 03/01: Buenos Aires - Villa Carlos Paz 04/01: Villa Carlos Paz - Termas de Río Hondo 05/01: Termas de Río Hondo - Jujuy 06/01: Jujuy - Jujuy 07/01: Jujuy - Uyuni 08/01: Uyuni - Uyuni 09/01: Uyuni - Salta 10/01: Rest day in Salta 11/01: Salta - Belén 12/01: Belén - Belén 13/01: Belén - La Rioja 14/01: La Rioja - San Juan 15/01: San Juan - Villa Carlos Paz 16/01: Villa Carlos Paz - Rosario

 

 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
Komentáře k článku
Martin_SV napsal 21.11.2015 v 22:11

Budu držet palce Hodně štěstí!!!


TOPlist