PROFIL UŽIVATELE

M_o_m_a_n_e_k

Offline: 19.1.2021 Hlavní stránka sekce

Skupina: Registrovaný
Pohlaví: Muž
Věk: 57
Město: Strakonice
Lokalita: Strakonice Ji...
Komentářů: 2x
Poděkoval: 2x
Založil témat: 5x
Napsal příspěvků: 80x
Body komentářů: 32 / 19
ID uživatele: 211860
Registrace: 13.3.2014

Adresa profilu:http://m_o_m_a_n_e_k.motorkari.cz (Sdílet)


Alipnestars SMX plus 2017 ( 222101512)

Boty pro profesionály - bacha - pozor - nebrat - NEKUPOVAT

Koupil jsem si skvělé boty od Alpinestars v jedné pražské prodejně (zatím nejmenuji).

Jednalo se o boty Alpinestars SMX6. Na botě je dost nešikovně přidělaný slider - několikrát jsem lehce o něco zavadil a slider odskočil, ale naštěstí se dal vždy přidělat. Po prvním delším výletu do Itálie mi praskla levá bota uvnitř v místě nad prsty. Reklamace uznána a boty vyměněny - další vyjížďka a levá bota udělala totéž - reklamace uznána s tím, že se jedná o výrobní vadu a že to ví. Byli na mne hodní a dali mi vybrat zda peníze nebo nové boty - řekl jsem nové boty, ale už nějaké lepší (sezona začala a nechtěl jsem hledat a pátrat, když už jsem byl v prodejně). Koupil jsem krásné Alipnestars SMX plus 2017 ( 222101512) - třetí krátká vyjížďka a zavadil jsem pravou botou o obrubník - ne při jízdě, ale při chůzi směr kafeterie. Slider ulítnul jako u první boty té nižší třídy. Ty jo - říkám si - tohle by to nemělo dělat - stálo to o 3.000 víc. Lehce naštvaný jdu zpět k mašině a tahám nářadí, že si slider přidělám - no nejde to. Slider sice drží imbus, ale na začátku, kde se jen zahákává je to utržené od boty - nevěřícně zírám na tu "srač4u" - to si snad dělá slavná Alpinestars srandu - tohle že je bota vyšší třídy? Ten slider by neochránil botu při pádu ani ve snu a nohu už vůbec ne. Držák na slider je kousek plastu lepený ke kůži. Ten kousek plastu má zobáček na jedné straně a závit na druhé. Slider se zahákne za zobáček a na druhém konci dá k botě a imbusem se přišroubuje. Problém je, že v případě nárazu by se měl poškodit slide a ne jeho držák. V tomto případě se ale dloupnul od boty přesně kousek se zobáčkem, takže není jak opravit. Bota za 8.490,00 Kč je v  zadeli.

No dobrá – reklamace. Ale raklamace na co? Podle Alpinestar se jedná o mechanické poškození – no to jsem asi nevěděl… A jednalo se o agresivní používání…agresivně jsem škrtnul nohou o obrubník (ani jsem se nezakymácel – vlastně jsem se divil o co jsem škrtnul a jen viděl plandající slider). Výborně – co by se asi stalo při rychlosti 200 km na dráze (jak mi bylo vysvětleno, že je tato bota používána i závodníky). Vůbec nevzali v úvahu, že když se něco ulomí, tak to má být slide a ne jeho držák. A už vůbec nevzali do úvahy, že by měl ten držák držet pohromadě a ne se odrhnout jeho část a další problém – lepení umělé hmoty k  ohebné kůži… NEKUPUJTE – ŠUNT.

Už jste někdy zkoušeli zadat negativní recenzi...já ano - povedlo se jen na Heruéka. Auto Jarov, kde jsem boty koupil...ani náhodou a ostatní prodejci... jelikož za můj problém nemohou, tak nebudu jmenovat kam jsem napsal recenzi a byla vzápětí vymazána a vyjmenovávat místa, kam recenzi nejde vůbec napsat nemá cenu.

Jak se Vám líbil tento článek?

Hodnocení (6x):

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
Komentáře k článku
Bad napsal 11.09.2017 v 15:31

Dej to jako recenzi zbozi, tam to nekdo najde spis az bude hledat reference.

Ja uvazuju o SMX Plus nebo SIDI Mag1 a tohle je dalsi duvod proc se stale vic priklanim k SIDI.

M_o_m_a_n_e_k napsal 20.06.2017 v 15:31

Na Sidi jsem koukal. To není špatná volba.

Zieroner napsal 15.06.2017 v 16:00

Doporučil bych SIDI(vertigo), mám šestou sezónu a maximální spokojenost .Slidery na špičce boty jsou na dva šrouby a ukopnout to snad ani nejde .Cena není až tak závratná a po šesté sezoně žádné poškození a opotřebení minimální.

pozdnímíza napsal 15.06.2017 v 09:12

No já používám českou obuv, čili nadkotníkovou zimní Prestige (černé barvy) za cca 1100,- Kč a za tu cenu paráda. Na jaře při + 5 stupních celsia v ní nebyla vůbec žádná zima a teď v létě při + 30 stupních celsia furt stejná pohoda a noha vůbec nezapařená. Za tu cenu a kvalitu výborná volba, samozřejmě není to klasická motobota, ale chodidlo a kotníky jsou vypolstrované a chráněné a to mi stačí na mou kochací jízdu
Tobě se vůbec nedivím, za tu cenu bych byl taky pěkně vytočený, držím palce a přeji pevné nervy, sám vím co to je za magorismus vyjednávat nějakou reklamaci

M_o_m_a_n_e_k napsal 14.06.2017 v 19:54

Jojo - ten zip je další vada, ale s tím by se dalo žít, když pominu, že se při špatném utažení pomalu za jízdy rozepínaly.

srsen600 napsal 14.06.2017 v 19:19

ty byty jsem měl taky smx + a stály za hovno hlavně z důvodu obouvaní-zapínání...Zip vedl přes nart od ,,palce" nahoru , takže když jste se ohly a pokrčily nohu udělal se na zipu hrbolek a nešlo to!!!


TOPlist