PROFIL UŽIVATELE

pagliaorba

Offline: 16.2.2019 Hlavní stránka sekce

Skupina: Registrovaný
Pohlaví: Muž
Věk: 42
Město: Jihlava
Lokalita: Jihlava Vysočina
ID uživatele: 202111
Registrace: 4.11.2013

Adresa profilu:http://pagliaorba.motorkari.cz (Sdílet)


Komentáře k článkům
Nalezeno 68 záznamů

17.12.2018 Historické okamžiky MotoGP: První vítězství Valentina Rossiho V roce 1997 jsem měl možnost projet se na ostré 125, která byla z nějakého Německého mistrovství.
Vážení, byl to zážitek na který vzpomínám dodnes.
No a Valentino, to je žijící legenda.
5.12.2018 Márquez má za sebou úspěšnou operaci ramene IvanDvoutakťák - Taky tě nikdo nenutí tomu věřit.
Ovšem závěr lékaře je ten, že měl přeskočené svalové vlákno, které přiskříplo nějaký nerv a proto ta bolest. Jak sebou při tom uklouznutí škubnul, tak jednoduše to vlákno skočilo do svého původního místa a nerv se uvolnil.
5.12.2018 Márquez má za sebou úspěšnou operaci ramene Joo, rameno je prevít.
Kolega v práci s ním měl problém někdy od února. Kolem letních prázdnin už nemohl vydržet, tak šel na středisko.
Následoval klasický kolotoč, rentgen, prášky, injekce ...a nic. Je to asi měsíc, kdy to došlo do stádia, že začal domlouvat operaci. Bolest ramene šílená.
No a je to nějaké dva týdny, co šel s krabicí plnou nákupu z Kauflandu a na parkovišti uklouzl na zamrzlé kalužině.
Jak sebou škubnul, aby se nevyválel a nerozsypal nákup, tak se napravil.
Bolest ramene odešla jak po vypnutí vypínačem. Dnes o něm vůbec neví a žádnou bolest necítí.
+1 
25.11.2018 Márquez byl ve Valencii třetí nejrychlejší, Lorenzo dvanáctý Tak kluci, nesedá vám prach na plakát nad postýlkou ...
Kdepak, už vám to kazit nebudu. Kluci Španělský jsou príma a hlavně že jsou pěkně spolu.
Je to tak správně ?
25.11.2018 Márquez byl ve Valencii třetí nejrychlejší, Lorenzo dvanáctý 1100Virago - Tak to bych sepisoval do rána, ale když chceš příklad, tak třeba letošní VC Argentiny.
Nebo VC Malaisie 2015.
U Márqueze se čeká na prvního mrtvého. Je bezcharakterní a stejně bezohledně jezdí. Nebýt v čele federace Španěl, tak dávno dojezdil.
24.11.2018 Márquez byl ve Valencii třetí nejrychlejší, Lorenzo dvanáctý Majki - O jakém plivání to tady vykládáš ???
Márquez je lidsky nejhorší jezdec v celé historii Moto GP. Bezcharakterní, sebestředný a nafoukaný Španěl. Může být tisíckrát mistr světa a nikdo mu to tady nebere, ale je to lidské dno. A Lorenzo mu zdatně dýchá na záda.
Nikdo jiný takové chování jako tato dvojice v Moto GP nepředvedl.
A doufám, že je nyní karma dožene.
+3 
22.11.2018 Márquez byl ve Valencii třetí nejrychlejší, Lorenzo dvanáctý Tak konečně dva krysáci spolu.
Dávám jim šanci tak do třetího závodu, pak se sežerou ...
+4 -1
19.11.2018 Tři dvanáctky prosím!: BMW GSA vs. Ducati Multistrada vs. Yamaha SuperTénéré Mig-35 Odhadl jsi to přesně. V terénu jsem s ní nebyl. Mě to tak nějak vůbec nebaví. Na krosku jsem si mohl sednout kdy mě napadlo, ale déle než 10 minut jsem na ní nejel. Terén nechávám jiným.
Pravdou je, že se na Multince pomalu nejezdí. Chceš jet kochačku, ale za pět minut se přistihneš, že ležíš v zatáčce ...
Přesně jak píše autor testu. Rozum by tam nějaký byl, ale po pár kilometrech začíná záhadně atrofovat.
Ale zas je na ní dobrý jet na krátko, jak jsi popsal. To tě pak nutí ubrat plyn, protože ti obtékající vzduch nechutně tahá za chlupy.
Teplo na nohy tady vyloženě není, ale po tom co jsem pár roků sedlal Guzzinu, tak se o teple nedá mluvit. Člověče, tam jsem měl při jízdě městem, nebo v koloně, lýtka úplně grilovaná.
19.11.2018 Tři dvanáctky prosím!: BMW GSA vs. Ducati Multistrada vs. Yamaha SuperTénéré Mig-35 Takže naprosto upřímně. Multistradu mám doma, je skvělá, hravá, fantastická, překrásná, rychlá, jedinečná...prostě úžasná...

Ale ... !!! Já osobně nesnáším léto, jak je nad 20°C, tak ztrácím chuť a náladu. Nad 25°C na Mulince nevydržím dál, jak 100km. Sedlo je opravdu teplé a jako milovník zimy doslova trpím. Takže v takovém vedru prostě nejezdím, Ale jsou lidé, kterým to nevadí. Mě teda jo. Ale nejezdil bych, ani když by to sedlo teplé nebylo.
Pro mne je ideální teplota vzduchu max 15°C. No a za této teploty už to sedlo nevadí a na podzim je to spíš výhoda.
Co se rychlosti týče, tak samozřejmě že umí jezdit pomalu. Skáče pouze na režim "sport", ale jen do chvíle, než se jí naučíš řídit. Všechno je to pouze o zvyku.
Na režim "tour" se dá bez problémů jak courat městem, tak stejně tak valit po dálnici. Ovšem režim "urban", to je věc. Nejen do města, ale hlavně na prudké serpentiny v Alpách nemá chybu.
Jsem jediný, kdo tuto Ducatku v mém okolí má. Zbytek samé Béemvééé, ať už GS či RT, nějaké Varadero, jedna Kawárna ani nevím ten typ.

No a řeknu to takhle, já rozhodně nejsem ten, kdo by chtěl od kamarádů motorku půjčit ...
16.11.2018 Moto trip Bosna Zajímavostí hotelu Igman je fakt, že se ho vláda už několik let marně snaží prodat.
Každý rok vyhlásí veřejnou dražbu, která začíná na minimální částce v přepočtu 70 000 000 Kč !!! V ceně je hotel, ta horní budova kde cvičili ti vojáci a pozemek o výměře 5 000m2.
No naprostý nesmysl, dát v Bosně takovou částku za totální trosku. Kupní cena obyvatel je tam zhruba čtvrtinová, než v ČR. V této ceně se tam dá koupit jen o něco málo menší nový funkční hotel.
Bohužel hotel Igman není jediný. Třeba vedle na Jahorině je takových budov hned několik, za podobně nesmyslnou cenu. Třeba v polovině sjezdovky bývalá mládežnická ubytovna, jak vystřižená z filmu "S Andělem na horách", která je také mimo provoz od zimy 1992, ale nebyla vypálená a rozstřílená. Ovšem ruina je to také slušná. A za tu chce vláda 50 000 000Kč !!! Ta budova nemá cenu ani 500 000, natož těch 50milio.
Škoda, že tam nemají rozum. Díky této nesmyslné politice je tam stále spoustu zdevastovaných míst.
+1 
9.11.2018 Třicátníci na dvacítkách v Alpách II. Bohužel jsem zase třicátej devátej, ale přesto - Krásný čtení a ještě krásnější fotky ...
23.10.2018 Do Albánie aneb Honzíkova cesta Cestopis je super, krásně čitelný ...

Ovšem neodpustím si poznámku na zdejší diskusi. Jsem toho názoru, že právě o této Balkánské válce se musí mluvit neustále a všude, motorkáře nevyjímaje.
Bude to znít divně, ale právě to "nemluvení", bylo jednou z příčin této nesmyslné války. Za 2sv. bylo na tomto území napácháno neuvěřitelné množství příkoří a zvěrstev na Srbském obyvatelstvu, o kterém se pak za soudruha Tita nesmělo hovořit. Byl to tlakový hrnec na sporáku, který se po Titově smrti vymknul kontrole a už nešel vypnout plamen. Bohužel se to přeneslo do sportu a hlavní hybnou silou bylo fotbalové chuligánství zabalené do vlastenectví.
No a ten plamen na sporáku hořel víc a víc a tlakáč pak jednoduše na začátku 90tých let povolil.
Hlavním problémem pak byla jejich horká mentalita, bez rozdílu národnosti, že se začali navzájem vraždit. Normální rozdělení státu ve stylu Československa jim dodnes připadá jak z jiné planety. U nich neexistovalo nic, jako kompromis. Jsou to horké hlavy po celá staletí. Už v dobách Ardejců, Japidů a dalších Irilských národností, kteří se dílem milovali a dalším dílem nemilosrdně vraždili.
Je smutné, že se Srbové nedokázali přenést přes příkoří z dob 2sv. války a silou si chtěli zajistit celistvost. Pokud by v rozdělení Jugoslávie nikomu nebránili, válka by asi žádná nebyla. Jenže, kdo první hodil kamenem ??? Ví to někdo ???
Hledat vinu jen na Srbech rozhodně nejde. V této válce není nikdo bez viny, zvěrstev se dopouštěli všechny strany.
Je dobře znám případ Romea a Julie ze Sarajeva, kde byla dlouhé roky dávána vina Srbské straně. No a nejednou, není to tak dávno, se objevilo svědectví, že je zabil muslimský odstřelovač ze zvláštní jednotky. O tom se už ale houfně nikde nepíše. Není to dnes politicky korektní.
Jenže právě díky tomu je potřeba o tom všem mluvit, kdykoli a kdekoli, aby se historie neopakovala !!!
Doporučuji si na internetu dohledat a shlédnout film z roku 1998, "ZÁSAH DO SRDCE" !!!
To je drsný pohled do syrové reality tehdejší doby, kdy nacionalismus zvítězil úplně nad vším.
7.10.2018 S Ducati na vrchol | Mont Blanc | Jungfraujoch | Korsika Rovenovsky - Dík za odpověď...
No na Blanc se určitě ještě chystám, ale rozhoduji se až tak měsíc dopředu. Pokaždé když jsem si dovolenou naplánoval dlouho dopředu, tak to nějak krachlo. Co se stanování nad Gouterem týče, tak je spoustu protichůdných verzí, proto jsem se na to ptal. Loni tam byl kamarád a ten říkal, že tolerovali postavení stanu večer a ráno když šli nahoru, tak ho sbalili a nebyl problém. Kdo nechal stan stát a chtěl ho sbalit až cestou zpět, už ho nenašel. HS je prý vrtulníkem svezla do údolí. Když jsem tam byl naposled já, tak se stan postavit vůbec nesměl.
jooo, kde jsou ty doby, kdy byla v provozu ještě stará chata a kdy se na hřebeni dalo stanovat třeba 3 dny. To už dnes někdo těžko zažije.
5.10.2018 S Ducati na vrchol | Mont Blanc | Jungfraujoch | Korsika Skvělé ...

Mám jen dotaz, odkud jsi na Blanc vycházel ze stanu. Bylo to z tábořiště u Tete Rousse, nebo jsi rozbalil stan nadivoko na hřebeni vedle Gouteru ??
Byl jsem tam v červenci dva roky zpět a na Gouteru se spát ve stanu nedalo, všude to byla samá cedule s varováním. Chata přeplněná až k prasknutí, tak jsem musel slézt zpět dolů k Tete Rousse. Nasssssranej jak nikdo. Vzteky jsem nemohl usnout a tak jsem si vzal prášek. Po něm jsem sice usnul, ale probudil se až v 9h ráno ...
Výstup tak nepřipadal už v úvahu, tak jsem zevloval kolem. No a kolem oběda nastalo peklo. Kuloárem se začala sypat jedna kamenná lavina za druhou. Během hodinky byla cesta uzavřena, lidi sestupující co ještě byli nad kuloárem a kolem Gouteru začali vrtulníky svážet k Tete Rousse a bylo po výstupu.
V Chamonix jsem zůstal ještě týden a za tu dobu stále platil zákaz výstupů touto trasou.
Má to někdo štěstí, jako ty ...
24.7.2018 Albánie jedním slovem? Překvapení! Musím souhlasit.
Roky jsem nad Balkánem ohrnoval nos, ale mojí omluvou je Chorvatsko. Věřím, že je tam mrak lidí spokojených, ale mě tento stát totálně irituje a už mě tam nikdo neuvidí. Díky tomu ten předsudek vůči Balkánu, ale nakonec vyhrála zvědavost a nostalgické vzpomínky z před 30 let, kdy jsem byl 14 dní kolem Sarajeva.
Bosna je naprosto skvělá. Mohu jen doporučit. vstřícnost místních lidí je až neuvěřitelná a vlastně se shoduje s popisem charakteru lidí v tomto reportu. ten je sice z Albánie, ale popis sedí i na Bosnu.
A ta svoboda na silnici. Sice plno policejních aut, ale žádná radarová buzerace made in EU.
Předchozí
1 2 3 4... 5
Následující

TOPlist