PROFIL UŽIVATELE

Zemi220

Offline: 6.3.2022 Hlavní stránka sekce

Skupina: Registrovaný
Pohlaví: Muž
Věk: 28
Město: Praha 6-Stře
Lokalita: Praha hl.m. Praha
Poděkoval: 4x
Založil témat: 1x
Napsal příspěvků: 6x
ID uživatele: 198554
Registrace: 20.9.2013
ICQ:581443377

Adresa profilu:http://zemi220.motorkari.cz (Sdílet)


Výměna svíček Hornet 600 (2002)

Výměnu svíček jsem měl v plánu ale furt jsem jí odkládal nakonec mě přinutili vibrace motoru během jízdy a horší startování.

Motorka občas hůř startovala a při jízdě vibroval motor. Vibrace byli různé, podle otáček motoru, proto jsem se rozhodl, že začnu tím nejednoduším a to u svíček. Po brouzdání v manuálech a na internetu jsem koupil NGK  Iridium IX CR9EHIX-9. Trošku jsem se bál po zkušenostech jiných jestli se dostanu na svíčku č.3 která je pod rámem ale nejdřív jsem to chtěl zkusit a až potom to vzdát a dávat někam do servisu. Z tohoto důvodu jsem si koupil dvoukloubový klíč na svíčky (bikers crown 79kč), potom vyjel nádrž až na serezvu pro snadnější manipulaci při sundavání a výměna mohla začít. Sundat nádrž neni složité, drží na jednom šroubu pod sedlem a vepředu je jen nasazená na dvou silentblocích (nadrž stačí přizvednout a vysunout směrem dozadu), hlavní je nezapomenout otočit přepínač paliva pod nádrží do polohy OFF. Největší oříšek bylo odpojení tří hadiček od nádrže, místa moc neni (s připojenýma hadičkama se nádrž dá přizvednout tak o 10cm), byli pěkně přicuclé ale nakonec se podařilo. Na svíčky 1,2,4 se člověk dostane naprosto bezpoblemu klíčem na svíčky nebo golou. Čísla svíček jsou na víku motoru, číslovaná zleva doprava ve směru jízdy. Kabely ke svíčkám mají na sobě také očíslování. Pro snadnější přístup ke svíčce č.3 jsem odpojil kabely a silentblok viz. foto. Kloubovým klíčem se svíčku č.3 nepodařilo povolit, naštěstí zde pomohla gola. Svíčky které jsem vyndal z motoru byli Denso U27FER9 v celkem hrozném stavu. Pak už stačilo našroubovat nové svíčky, připojit kabely a namontovat nádrž. Motorka teď startuje bezproblemu a vibrace motoru zmizeli. Reakce na přidání plynu je znatelně lepší než s původníma svíčkama ale nedokážu posouďit zda je to příčina nových svíček a nebo tím, že to jsou NGK. Pokud máte hoďku čas a nevadí vám špinavé ruce, tak rozhodně doporučuju. Výměnu zvládne i mechanik začátečník a co je aspoň pro mě to nejduležitější, že mám jistotu co je v motorce za svíčky, tuhle jistotu bych při vyzvedávání motorky ze servisu neměl.

Jak se Vám líbil tento článek?

Hodnocení (7x):

Motorky: Honda CB 600F Hornet

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
Komentáře k článku
ciniminis napsal 28.03.2018 v 11:30

Ahoj, super článek, hodně mi pomohl udělat si představu o výměně, protože jsem se taktéž obával 3. svíčky :D Koupil jsem si klasické Denso, tak uvidím jak to dopadne, zítra ji jdu provětrat :D

context napsal 08.08.2017 v 03:53

Dobra prace


TOPlist