renocar_srpenPROFIL UŽIVATELE

fiik

Offline: 2.7.2020 Hlavní stránka sekce

Skupina: Registrovaný
Pohlaví: Muž
Věk: 40
Město: Praha 9-Prosek
Lokalita: Praha hl.m. Praha
Napsal příspěvků: 2x
ID uživatele: 189543
Registrace: 2.7.2013

Adresa profilu:http://fiik.motorkari.cz (Sdílet)


Rakousko - Slovinsko - Rakousko - s vozíkem

Zápisky z naší červnové výpravy přes hory a doly našich jižních sousedů

Úvod

Čím jsme starší, tím nás míň baví jezdit dlouhý štreky na motorce po dálnici a hlavních tazích, kde je velký provoz. Loni jsme to s Vaškem vyřešili tak, že jsme si v půjčovně půjčili vozík na převoz dvou motorek, připřáhli za auto a do Alp dojeli takto. Tenhle způsob moto cestování nás celkem nadchnul. Za prvé odpadá 500 km po dálnici tam a 500 zpátky, což je nejen nuda, ale také ta míň bezpečná část cesty. Nemluvě o sjíždění gum, opotřebení motorky atd.  Za druhé se tím pádem nemusí strávit dva celé dny přesunem tam a zpět a tento čas se dá využít pro kroužení po Alpách. Dřív jsme jezdili tak, že jsme si vzali čtvrtek a pátek volno, čtvrtek přesun do Alp, pátek a sobota pojezdit a v neděli cesta zpátky. Loni s vozíkem jsme jeli tak, že jsme si vzali volno jenom v pátek, ve čtvrtek po práci v 17h vyjeli autem, na ubikaci v Alpách dorazili kolem půlnoci (autem nevadí že jedeme potmě, narozdíl od motorky). V Alpách stráveny téměř celé tři dny pátek-sobota-neděle, vyjet zpátky po obědě a návrat domů kolem 20h.

 

Letos jsme si po loňské pozitivní zkušenosti řekli, že pojedem určitě zase s vozíkem, jenomže se k nám přidal ještě Mára, čili jsme řešili jak do Rakouska odvézt motorky tři. Máme Hondu CBF 1000, Kawasaki Z900RS a BMW F 800 S, takže vesměs střední až větší stroje. Narvat tohle na jeden vozík? Po prohledání webu a půjčoven jsme zjistili, že takhle velký vozíky, určený origo k přepravě motorek, tady prakticky nejsou. Možná tak půjčit plato na auto, nebo dodávku, což jsou celkem drahý varianty. Možnost, že povezem dvě motorky a na třetí se budem po 150 km střídat jsme taky zavrhli. Takže jsme nakonec skončili u varianty nákupu vlastního vozíku, což jsme nakonec uskutečnili. Vozík, který jsme pořídili pojme v pohodě i 3x BMW GS, má 2 metry na šířku a 3 na délku. Pokud Vás tenhle způsob cestování s motorkama zaujal, rádi Vám náš vozík půjčíme, využijeme ho párkrát do roka, jinak stojí v garáži. Ohledně půjčení se mi ozvěte, případně mrkněte na www.pujcitmotovozik.cz . A teď už k našemu letošnímu cestopisu po Rakousku a Slovinsku:

 

Přehled

nájezd celkem: 750 km

účast: Filip, Vašek, Mára

stroje: Honda CBF 1000 (Filip), Kawasaki Z900 RS (Vašek), BMW F800 S (Mára)  

Den 1

Naší základnou pro auto a vozík se stala vesnička Proleb poblíž města Leoben, severně od Grazu. Osvědčilo se nám zamluvit si na první noc ubytování, které je ideálně někde na kraji města/vesnice, nějaký statek apod., kde nebude problém si za mírný bakšiš nechat auto s vozíkem po celou dobu. To umožní naplánovat odsud třídenní okruh, což je flexibilnější, než se každý večer vracet na stejné místo. Nevýhodou samozřejmě zůstává, že s sebou musíme tahat náhradní trenýrky, kartáček na zuby a kreditku. Takže první noc spíme v Gästehaus Scheer, v Prolebu. Slušný, hezky zrekonstruovaný bydlení pro hosty, cena cca 40 EUR za osobu a noc, bez snídaně. Místo na auto a vozík plus ochota majitele nechat si to tam na 3 dny a nic za to nechtěl.

 

Trasa pro první den – cca 310 km:

Proleb (AT), Leoben, Knittelfeld, Köflach, Sankt Andrä, Bad Eisenkappel, Kranj (SI), Bled, Kranjska Gora

https://mapy.cz/s/3u0Jj

Tipy:

- mezi Knittelfeld a Köflach pěkná silnice přes sedlo Gaberl

- koupání v Gösselsdorfersee

- pěkný přejezd do Slovinska přes Bad Eisenkappel / Železna Kapla

- kdo nebyl, doporučuju návštěvu Bledu, pěkné jezero na koupání

 

Ubytování pro druhou noc v Kransjske Gore jsme našli po cestě přes booking.com – vybrali jsme si vilku s apartmánem a garáží, kde na noc schováme motorky. Apartments Otaševič, cena celého apartmánu pro 3 lidi (5 postelí) cca 100 EUR/noc, pěšky do centra 3 minuty, akorát bez snídaně, jinak super.

 

Den 2

Trasa pro druhý den – cca 260 km:

Kranjska Gora (SI), Bovec, Tarvisio (IT), Feistritz (AT), Bad Kleinkirchheim, Turracher Höhe, Obertauern, Altermarkt

https://mapy.cz/s/3u0K3

Tipy:

- krásná cesta z Kranjske Gory přes sedlo Vršič a dál kolem řeky Soči

- cestou z Bovce na Itálii lze vyjet na Mangart až do cca 2050m, vyhlídková trasa

- stojí za to zastávka u Lago del Predil – koupání, jídlo

- krásný přejezd Turracher Höhe (asi 1750m)

- ještě krásnější přejezd sedla Obertauern (asi 1700m)

 

Ubytování pro třetí noc v Altenmarktu – pension Haus Sonnleitn. Se snídaní, cena asi 40 EUR/noc, motorky v garáži, do centra pár minut pěšky. Dobrý.

 

Den 3

Trasa pro třetí den – cca 180km

Altenmarkt, Schladming, Liezen, Hieflau, Eisenerz, Trofaiach, Proleb

https://mapy.cz/s/3u0Kl

Tipy:

- kratší trasa zpátky k autu s vozíkem, tak abychom mohli mezi 13-14h odjet zpět domů

- pěkná cesta přes Nationalpark Gesäuse podél řeky Enns, hlavně část mezi Admont a Eisenerz

- za Eisenerz pěkný výšvih na most co vede kolem lomu, nahoře parkoviště s občerstvením, stojí za zastávku

 

Převléknout, naložit motorky na vozík, už to máme nacvičené takže cca po 45 min od příjezdu k autu nasedáme a vyrážíme směr Praha. Zpátky jedeme přes Vídeň a docela slušná cesta.

 

Domů dorážíme kolem 20h, ještě uklidit vozík a utahaný ale šťastný končíme tento výlet. Celkem 750 km pohodičky v Alpách...

 

Jak se Vám líbil tento článek?

Hodnocení (0x):

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.

TOPlist