PROFIL UŽIVATELE

Willik

Offline: 16.10.2019 Hlavní stránka sekce

Skupina: Registrovaný
Pohlaví: Muž
Věk: 43
Město: Teplice
Lokalita: Teplice Ústecký
Založil témat: 1x
Napsal příspěvků: 8x
Body komentářů: 1 / 6
ID uživatele: 176804
Registrace: 4.12.2012

Adresa profilu:http://willik.motorkari.cz (Sdílet)


Komentáře
Nalezeno 25 záznamů

1.3.2016 Článek >TUNER.: máš recht - úhrnné stoupání mohlo být asi o fous víc, ale kdo by se s tím přesně měřil?

Ale trochu seriózněji: GPS log přesný nemáme, proto skutečné nastoupání opravdu jen odhaduji - a doufám, že čtenář tuto drobnou nepřesnost promine. Např. podle Google Earth (viz přiložený obrázek) je úhrnné stoupání 4818m (a to v té mapce ta cesta není celá).

Věřím, že s uvedenými třemi tisíci metry opravdu příliš nekecáme.
Přeji všem hodně šťastných km!

14.10.2015 Článek Moc pěkný a podrobně psaný cestopis. Díky!!!
Na Korsice jsme byli autem s manželkou před několika lety (tehdy ještě bez dětí). Teď vidím, že bychom to snad mohli zvládnout i na motorce. Díky za inspiraci!!

Fotky jsou moc pěkné, je vidět že máš rád krajinky a pěkné baby

Zajímaly by mě tři věci:
1) jaké je to pojištění kufrů, cos psal (něco od KTM, nebo to jde koupit na jakékoliv moto?).

2) V čem prosím upravuješ foto - efekty na 98% fotek velmi pěkné, místy bych jen malinko ubral, ta 2% neřeš, někdy to prostě trochu ulítne ) (...např. to městečko na křídovém útesu výsledně vypadá jako malý model, a na jedné fotečce jsi ženě zřejmě vyžehlil pleť tak, že by i plastiková Barbie zbledla závistí nechci ale kritizovat, máš to opravdu moc pěkné a fotky jsou celkově super. Líbí se mi zejména ta práce se světlem a kompozicí (např. ty auta seřazený před trajektem - ty odlesky střech, obecně - osoby proti světlu, vlny, pohledy do dálky - mňam!)

3) V čem prosím střiháš video a jak řešíš/neřešíš zvuk na youtube? To mě vždy nakrkne, když vyberu konečně pěknou hudbu a pak mi ji vystříhají - případně prudí s vykřičníky a autorskými hláškami... Výběr z youtube free muziky je zoufalý, placenou hudbu do videa nenabízejí. (proč by to nešlo za nějaký rozumný - skromný - poplatek??)

Díky a hodně km kolama dolu!
+1 
27.3.2017 Deník Jop, pěkný pádlo!
Čus.
27.3.2017 Deník To jsou opravdu zbytečný obavy... vypínače, držáky i LEDky jsou originál od SW Motech.
Blinkry vedle světel jsou naprosto běžná věc, chceš jako říct, že po zavedení povinného denního svícení všech aut, nevidíš když blikaj?

... vidět to samozřejmě je úplně normálně. Taky jsi asi nečetl, že ty přídavky byly dálkové, a tedy s nima v městském provozu běžně nesvítíš.

Venku je konečně hezky, jdem radši jezdit, ne? Čus.
13.10.2016 Zboží Malá oprava - prý HJC není americký výrobce, ale jihokorejský...

Já citoval jiný článek a našel jsem HJC ltd. jako americkou firmu, pak taky
HJC Europe se sídlem ve Francii.
Je ale fakt, že ta náhradní krytka horního ventu přišla nejspíš z Koreje.
Takže - "kolty - No!" ... kdo se v tom má vyznat, že?
13.10.2016 Deník OKi, dík za upřesnění
3.10.2014 Uživatel Ahoj. Dik za komentar a za sledovani profilu. Na Tvuj taky tu a tam koukam...
Dneska jsem se byl projet, vyzkouset novou kombosku jen na chvilku, ale 150 km na tacho zas pribylo.
Jezdis jeste nebo uz spis chystas na zimu?
2.10.2014 Deník ok aha, tak už vim
2.10.2014 Deník Jak to dopadlo?
29.8.2014 Deník Čeče, jsem z toho jelen, Čiko bude asi ten pejsek? To ho vozíš na mašině?
Já jel jednou s podobnym (měli jsme krysaříka) na kole. Musel jsem, byl nějakej malátnej a jeli jsme na veterinu - jinej dopravní prostředek jsem tehdá neměl. V báglu se mi ale začal mydlit a za jízdy vyskakovat ven... a jak jsem ho chtěl chytit a bezpečně přitom zastavit kolo - hodil jsem takovou tlamu, že už nikdy bych to takhle nekombinoval... Pes samozřejmě v cajku, na veterině se voklepal a ani injekci si nenechal píchnout - zmetek malej

Nevyznám se v RTG - ale hádám, že tam nic nemáš, nebo jo? Tak hlavně že jsi celej. Hodně zdaru!
27.8.2014 Deník moc pěkný. napš PLZ kdes koupil a co to stálo, a taky jakej fígl že to máš tak rovně :) myslim teda rovně do kulata samozřejmě
27.8.2014 Deník mno pěkný
- z čeho jsou ty svody, z nerezu nebo z černýho plechu?
(jak je to případně se rzí? taky to odstraní/vyleští?)
16.8.2014 Deník Vidišto - já je dal minulej týden a vyšlo to pěkně (záznam v denníku u Repsolky).
Tak držim , ať to příště vyjde i Tobě.
18.7.2014 Galerie skupiny Rozdíl v chlazení za jízdy a na místě neni. Záleží jen jesli zapnu nebo vynu přívod elektriky do chladiče. (jo teoreticky se dá spekulovat o lepším odvodu tepla při jízdě, ale dokud funguje přední větráček, chladí to dostatečně i při stání na místě).

Rozdíl teplot mezi vnitřkem CoolTube a vnějším okolím je jako u běžné cestovní autoledničky, tj. max. o cca 14-18°C. Pro běžný potřeby to bohatě postačuje. když koupíš "telý" pití v petce, vychladí se za pár hodin jízdy. Když vemeš chlazený z lednice, vydrží to v tom celej horkej letní den až do večerního zakempování.
25.4.2014 Galerie skupiny >xlukash
Díky
Funguje to tak, že se chladí prostor uvnitř trubky pomocí termoelektrického článku - tzv. "Peltier".
Ten vypadá jako malá keramická destička se dvouma drátama a má tu vlastnost, že při napájení 12V (a cca 7A) začne na jedné straně silně hřát a na druhé chladit (mrazit). Tj. dáš ho mezi dva chladiče a teplou stranu necháš vystrčenou venku z trubky a studenou stranu dáš dovnitř. Celý vnitřek trubky musí být tepelně izolován od vnějšího prostředí aby tím aktivním chlazením vznikala uvnitř "zima"...

Ano máš recht, že to je vlastně tepelné čerpadlo - stejně jako v normální velký lednici doma, kdy se odvádí teplo z vnitřního prostoru ven. Přebytečné teplo na vnější straně se chladí proudícím vzduchem a teď (v poslední verzi CoolTube) chlazení pomáhá i aktivní větráček.

To odvedení tepla venku je důležité, protože Peltier výrazněji topí než chladí. Pokud bys teplo neodvedl dostatečně, přehříval by se (a prohříval) i tu studenou stranu... tj. na obou stranách by hřál - dokud by se nespálil. Proto jsem celkem řešil tu "kalibraci" výkonu chladičů a "zahoření" sestavy, aby to celé pěkně sedlo a fungovalo to jak má...
Předchozí
1 2
Následující

renocar_prosinec
Objednat reklamu
TOPlist