renocar_rijenPROFIL UŽIVATELE

Maxipes_Fík

Offline: Včera v 14:33 Hlavní stránka sekce

Skupina: Registrovaný
Pohlaví: Muž
Věk: 58
Město: Pňovice
Lokalita: Olomouc Olomo...
Pomohl: 24x
Založil témat: 10x
Napsal příspěvků: 1230x
Body komentářů: 9 / 2
ID uživatele: 176512
Registrace: 28.11.2012

Adresa profilu:http://maxipes_fik.motorkari.cz (Sdílet)


Komentáře
Nalezeno 54 záznamů

15.9.2023 Článek @KX500 to nemyslíš vážně?, takovou blbost, že se odebírá energie ze setrvačníku? V turbíně turbodmychadla odevzdávají výfukové plyny energii z paliva (přeměněnou na tepelnou energii), která se nepřeměnila v motoru na mechanickou práci a bez turba by odešla s výfukovými plyny výfukem do okolí (značná část energie odejde i tak, ale turbodmychadlo značně zvyšuje účinnost a výkon motoru).
17.8.2023 Článek Mě by jenom zajímalo, proč se píše, že je u řadových dvouválců úhel mezi ojničními čepy na klikové hřídeli 270° ? a komu to prospěje? To si skutečně někdo myslí, že je to na výrobním výkresu okótováno z druhé strany a není tam 90° ale 270°? a nebylo by lepší napsat rovnou 450° ? nebo 630° ? nebo raději 810° ono je to matematicky totéž.
Těch 270° je ta kratší mezera mezi zážehy toho motoru, ta delší je 450°
Další věc, kterou nechápu je, proč existuje tolik lidí, co nechápou význam úplně normálního (a před pár lety, ještě normálně, ve správném významu používaného) českého slova "napříč", ale o to víc ho používají. "Napříč" může stát auto na silnici (přibližně kolmo, k její podélné ose), "napříč" můžete mít rybí kost v krku, ale cituji: "správné vibrace, které napříč otáčkovým spektrem prochází celou motorkou, někde se objeví, jinde zase zmizí", to by znamenalo, podle významu slova "napříč", že se vibrace vyskytují jenom v jedněch konkrétních otáčkách, správně česky by bylo: "podél otáčkového spektra".
Nedivte se, že mě to štve, každý večer ve zprávách v televizi řekne nějaké vemeno: "napříč českem", to znamená od Moravských Budějovic k Turnovu? nebo naopak?

P. S. ale motocykl je to moc pěkný
+2 -3
9.8.2023 Článek Co máš proti němým holkám?, zvlášť kdyby to byla třeba majitelka pivovaru?
26.7.2023 Článek Zastavil 18 x kvůli tankování, takže musel jet furt hodně přes 200 km/h, aby dosáhl průměru 167,79 km/h. Kdyby tankoval za jízdy (z nějakého pick-upu, pěkně na tempomat), tak mohl zastavit jen jednou, dvakrát (třikrát, kvůli té gumě), kvůli svačině a vyčurání a nemusel by tak letět nebo by letěl stejně, ale najel by ještě mnohem víc.
26.7.2023 Článek Průměrná rychlost byla 167,79 km/h, je to napsáno v článku, Ty jsi to nečetl?, nebo to je svérázný způsob zaokrouhlování?
26.7.2023 Článek Kdybys ten článek četl, tak bys věděl, že vyměnili zadní gumu (předpokládám, že vyměnili celé zadní kolo, aby se nezdržovali přezouváním), protože už byla placatá a začalo pršet.
4.5.2023 Článek Rychleji, ale to se stane i na tu čtyřku, tak jak je, že pojede z kopce a s větrem rychleji nebo si myslíš, že se ten motor vytočí na čtyřku po rovině, za bezvětří až do omezovače otáček, pokud tam je?
4.5.2023 Článek S výkonem 6 kW a s těžším převodem, to půjde vytočit na vyšší rychlost jedině z kopce nebo s větrem v zádech.
4.5.2023 Článek Kdybys chápal psaný text, tak by sis všiml, že autor článku nepsal, že by ta hračka potřebovala pětku, aby jezdila rychleji, ale proto, aby měl motor při té rychlosti jízdy o něco menší otáčky. Kdysi jsem měl Derbi Terra 125 a ta měla dokonce šestikvalt a žádný s těch převodových stupňů nebyl nadbytečný i když měla skoro dvojnásobný výkon než tato hračka.
18.4.2023 Článek Vypadá to, jako kdyby už tak dost hnusnou motorku trochu přejel vzadu tank
+3 -3
13.2.2023 Článek Komu by prospělo použití čtyřtaktu?, při stejné velikosti a hmotnosti by měl ještě menší výkon, sice menší spotřebu a kultivovanější chod, ale to bylo pro daný účel asi každému uprdele.

P.S. vážně si myslíš, že ten samohyb konstruovaly ženské?, že máš ve slově "nepoužily" ypsilon?
9.2.2023 Článek V odstavci "Motor" jsem se dočetl, cituji: "Ze dvou válců vystupuje hezké lesklé výfukové potrubí ", buď jste se špatně dívali nebo jsou ti číňani ještě větší podvodníci než obvykle a vydávají dvoutaktní motor za čtyřtaktní. Výfukové potrubí u čtyřtaktu je vždycky přimontováno k hlavě motoru.
7.2.2023 Článek Kdo si všiml ještě lépe, tak slyšel, viděl a četl, že to má v ose zadního kola hned dvě kuželové spojky (na obou stranách, každá pro jeden ze dvou různých sekundárních, řetězových převodů) a dvě pásové brzdy.
30.1.2023 Článek Asi nebude velký problém nechat si udělat dva klíčky bez imobilizéru, svázat je kouskem provázku (tenké padákové šňůry) a mít je v nějaké malé kapse v bundě jen na tankování.
30.11.2022 Článek Ona ještě žije?
Předchozí
1 2 3 4
Následující

TOPlist