PROFIL UŽIVATELE

mr43-ecxlusive-motorcycle-showroom

Offline: Včera v 12:03 Hlavní stránka sekce

Skupina: Firemní
Pohlaví: Muž
Věk: -
Město: Krč
Lokalita: Praha hl.m. S...
Napsal příspěvků: 3x
Body komentářů: 4
ID uživatele: 171162
Registrace: 22.8.2012

Adresa profilu:http://www.motorkari.cz/profil/mr43-ecxlusive-motorcycle-showroom (Sdílet)


MR43 - pozvánka na výstavu Motocykl 2018

Pozvánka na výstavu s představením motocyklových značek společnosti MR43.

Společnost MR43 Exclusive Motorcycles, už přes deset let stálice na motocyklovém trhu se svými výjimečnými značkami motocyklů Vás zve na výstavu Motocykl 2018 Praha v termínu 1.-4. března.

MR43 představí v české premiéře hned několik novinek od výrobců Norton a Moto Morini, ale i novou značku, která přichází na trh a to nízko objemové motocykly výrobce UM, motocykly do 125ccm.

Britský Norton - letošní rok je unikátní v premiéře zbrusu nového super biku modelu Norton V4, tento super bike se stal základem pro znovu zahájenou závodní činnost a návratem na motocyklový okruh Isle of Man TT Race 2018.

Společnost MR43 představí na výstavě Motocykl 2018 současné modely:

Model Commando je postaveno ve stylu „English Old School“ a navazuje tak na nejslavnější model, který byl představen v roce 1967. Replikuje „kavárenské závodníky“ se všemi moderními komponenty při zachování klasického vzhledu a stylu. Je osazen dvouválcem Norton o obsahu 961 ccm s výkonem 80 Hp. V nabídce jsou dva modely.  Commando standard s cenou 509 900 Kč , Commando LE s cenou 569 900 Kč. K modelu je nabízeno i několik stylových originálních doplňků.

Model Dominator navazuje na úspěšnou tradici modelu, který se poprvé objevil v nabídce v roce 1949, vyráběn s použitím speciálních komponentů s vysokou přesností ve stylu café racer. Je osazen dvouválcem Norton o obsahu 961 ccm s výkonem 80 Hp. Je použit legendární sportovní rám featherbed.  V nabídce jsou tři modely. Dominator standard s cenou 609 900 Kč , Dominator LE s cenou 671 900 Kč a Dominator Naked s cenou 759 900 Kč. K modelu je nabízeno i několik stylových originálních doplňků.  

Model V4  (Novinka 2018 - premiéra) Mnoho motocyklů tvrdí, že pochází ze závodní dráhy. Ale nový Norton V4 je přímo zrozen ze speciálu pro prestižní silniční závod International Isle of Man TT Race. Vyvinutý přímo na této, ve světovém měřítku, nejnáročnější závodní dráze a nyní redefinovaný pro silnici. Špička v tomto motocyklovém odvětví jak technologií, tak i použitými nejlepšími známými komponenty a materiály. Má dvojitý trubkový rám z lehkých slitin, palivovou nádrž pod sedlem z karbonových vláken vyztužená kevlarem ve stylu GP a s obsahem 18 litrů. Kapotáž z karbonových vláken, motor Norton kapalinou chlazený čtyřválec s úhlem 72°, zdvihový objem 1200 cm3,  s titanovými ventily a antihoppingovou spojkou (Slipper Clutch). Výkon 230 Hp. Model V4 je nabízen ve dvou variantách V4 RR za cenu 979 900 Kč a V4 SS s cenou 1 521 900 Kč. V4 SS limitovaná edice 200 kusů, byla vyprodaná během 2 dní. Dostupný pouze model V4 RR.    

Blízká budoucnost přelom roků 2018/19.

Model Scrambler 650 přijde na trh na počátku roku 2019, jedná se lehký motocykl tvz. víkendového stylu s motorem 650ccm (parallel-twins). Nápad se zrodil v polovině vývoje modelu V4 a jak říká Simon Skinner – šéf designér Norton „Vždy jsme věděli, že chceme udělat novou řadu Norton motocyklů na retro platformě nejen vzhledu, ale i motoru, tak abychom byli schopni nabízet vysoce výkonné motocykly se širokou nabídkou objemů a tím zasáhli co nejširší počet jezdců.“ A tak vzniknul model Scrambler s motorem o obsahu 650 ccm se třemi výkonovými úrovněmi. „Top-end high-spec“ 175Hp – přeplňovaná verze. „Aspirated high“ střední výkon 100Hp a „normal high“ výkon 70Hp vše při 140 kg suché váhy.   Dostupnost prosinec 2018 / leden  2019, cena od 250 000 Kč.   

Současnost.

Továrna Norton se nachází přímo v Donington Parku, tedy v areálu závodního okruhu, kde se konají závody mistrovství světa silničních motocyklů. Poblíž obce Castle Donington v severozápadní části Anglie je sídlo společnosti Norton od roku 2013.  Na rozloze 10 hektarech pokračuje tato anglická legenda, která vyzařuje unikátní britský způsob, jak ukázat styl, sílu a kvalitu značky Norton, která se zaměřuje na tradice „postavený v Británii britskýma rukama“.

V současnosti se ročně a ručně vyrobí cca 250-300 motocyklů a protože se jedná o ruční výrobu je Norton schopen reagovat i na zakázkovou výrobu a do 7-10 týdnů vyrobit motocykl na základě současných modelů, ale dle přání zákazníka. Výrobní kapacita se bude v nejbližší době navyšovat. Náhradní díly jsou ve 100% na skladě.

Moto Morini 

Letošní rok je návratem italského slavného výrobce motocyklů společnosti Moto Morini na trhy střední Evropy. Moto Morini - značka se silným příběhem.

Společnost MR43 představí na výstavě Motocykl 2018 současné modely:

Silniční sportovní model Corsaro 1200 ZZ   

Cestovní enduro model Granpasso 1200    

Naháč model Scrambler 1200   

A naprostou novinku model Milano 1200.   

Nový model Milano a Corsaro ZZ budou mít v Čechách premiéru na výstavě Motocykl 2018.

Továrna Moto Morini se nachází v městečku Trivolzio, cca 40km jižně od Milána a na rozloze cca 3 500 čtverečních metrů se nachází vlastní motorárna, místo pro samotné ruční sestavování motocyklů od prvního až po poslední šroubek, testovací box, vývojové centrum a sklad náhradních dílů. Ročně se vyrobí 350-400 kusů motocyklů a 7-10 motorů týdně. A protože se jedná o ruční výrobu Moto Morini je schopno postavit motocykl i na zakázku dle představ svého majitele do 30 dnů. Na všech modelech jsou uplatněny všechny dostupné moderní technologie se, kterými pracuje motocyklový průmysl v současnosti. Sklad náhradních dílů má vždy 100% k okamžité distribuci.

Motocykly Moto Morini jsou motocykly 99% made in Italy, všechny komponenty, které jsou na motocyklech použity, jsou od italských výrobců, kromě elektroniky, kde se střídá Magneti Marrelli s německým Bosch-em.

UM - United Motorcycles 

Třetího výrobce, kterou společnost MR43 Exclusive Motorcycles premiérově v ČR představí je značka UM – výrobce s nejširší nabídkou motocyklů 125ccm  

UM - conquers the world, UM – dobývá svět, slogan této americké společnosti z Floridy zcela přesně charakterizuje tuto novou značku, která po dobytí, co se týče Evropy, Pyrenejského poloostrova               ( v prvním roce 2016 prodáno více jak 3500 kusů) vtrhla prostřednictvím společnosti MR43 na trhy střední Evropy a zařazením této značky do portfólia prodávaných motocyklů společnost MR43 vyplnila "díru" na trhu v segmentu motocyklů do 125ccm. Zejména pak v kategorii cruiser. UM si získává srdce bejen mladých motorkářů, ale i těch, co si netroufnou na těžké stroje za zajímavou cenu, která nezpochyby kombinuje jedinečnost vzhledu, výkonu a vysokou užitnou hodnotu. Pro rodinu UM začala nová etapa ve střední Evropě. 

Historie mladé firmy sahá na počátek tohoto tisíciletí, kdy si rodina Villegasových v roce 2009 nechala značku UM zaregistrovat na floridském patentovém úřadě. Za praotce značky bychom mohli označit pana Octavia Villegase, který už od svého mládí toužil po dostupné dopravě pro každého. Inspirací mu v tom byla životní situace lidí z latinské Ameriky v polovině dvacátého století, kdy pro ně dovážel z Asie cenově dostupné stroje s co nejvyšší možnou kvalitou s nadějí, že může zlepšit jejich životy. Začátkem 21 století došlo k posunu a rodina Villegasových začala pracovat na svých modelech nejen po designové stránce, ale i po stránce motorů a vlastní kontroly kvality - tak vznikla zatím nejmladší motocyklová společnost na severoamerickém kontinentu s ambicí celosvětové úspěšné společnosti v segmentu motocyklů do 125ccm.

Již v začátcích značky UM bylo jejím zakladatelům jasné, že bez inovací se nesplní jejich vize: aby se motocykl UM stal ústředním prvkem života svých jezdců; a stane se z něj pouhý dopravní prostředek nelišící se od ostatních značek. A proto tedy, co se estetické stránky týče, působivý design byl a vždy bude jedním z hlavních pilířů značky UM. Stejně tak důležité jsou inovace v oblasti bezpečnosti a komfortu. Značka UM má svůj vlastní tým designerů a spolupracuje se světově známými konstrukčními studii i designéry. Cíl je jasný: stvořit ambiciózní motocykl, dostupný pro všechny, s inovativními bezpečnostními prvky a s neotřelým výrazným vzhledem.

Tolik stručná historie americké firmy, jejíž maloobjemové motocykly se vyrábějí v Asii pod vlastní kontrolou.

Společnost MR43 premiérově představí na výstavě Motocykl 2018 prvních pět modelů:

model Renegade Commando 125: základem toho cruiseru je kapalinou chlazený jednoválcový motor se vstřikováním s výkonem 9 kW – 12 Hp, elektrickým startérem, s nádrží 18 litrů, za cenu 76 900 Kč

model Renegade Commando Sport S 125: základem toho cruiseru je kapalinou chlazený jednoválcový motor se vstřikováním s výkonem 9 kW – 12 Hp, elektrickým startérem, s nádrží 18 litrů, za cenu 86 900 Kč                                                                                                                                                                     

model DSR Adventure TT 125: cestovní enduro s kapalinou chlazeným jednoválcovým motorem se vstřikováním a s nejvyšším povoleným výkonem 11 kW – 15 Hp, elektrickým startérem, předním 21“ a zadním 18“ kolem, za cenu 99 900 Kč   

model DSR SM 125: tento supermotard s kapalinou chlazeným jednoválcovým motorem se vstřikováním a s nejvyšším povoleným výkonem 11 kW – 15 Hp, elektrickým startérem, 17“ koly,  za cenu 91 900 Kč     

model Scrambler Classic 125: tento moderně střižený naháč s kapalinou chlazeným jednoválcovým motorem se vstřikováním a s nejvyšším povoleným výkonem 11 kW – 15 Hp, elektrickým startérem, drátěnými koly,  za cenu 86 900 Kč    

Společnost MR43 Vás všechny přivítá na svém stánku v rámci výstavy Motocykl 2018 Praha - střední hala, kde můžete shlédnou, osahat, prozkoumat a vyzkoušet posed všech uvedných modelů. 

MR43 Exclusive Motorcycles, Vrbova 19, Praha 4, mr43@mr43.cz, 773 501 017

Jak se Vám líbil tento článek?

Hodnocení (0x):

Motorky: Norton Commando, Norton Dominator SS, Norton V4-RR, Moto Morini Corsaro 1200, Moto Morini Granpasso 1200, Moto Morini Scrambler 1200, Moto Morini Milano, UM Motorcycles Renegade Commando, UM Motorcycles Renegade Sport S, UM Motorcycles DSR Adventure TT, UM Motorcycles DSR SM SuperMotard, UM Motorcycles Scrambler Classic

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.

TOPlist