journeyman_brezenPROFIL UŽIVATELE

KAČER-ZDENĚK

Offline: 12.10.2019 Hlavní stránka sekce

Skupina: Registrovaný
Pohlaví: Muž
Věk: 55
Město: Praha 9-Prosek
Lokalita: Praha hl.m. Praha
ID uživatele: 132967
Registrace: 7.2.2011

Adresa profilu:http://kacer-zdenek.motorkari.cz (Sdílet)


Svatební doprovod MIJA

Svatební doprovod MIJA

Raport akce MIJA

   Hned zprvu bych rád konstatoval, že celá akce proběhla nad očekávání dobře. Měli jsme krásné slunečné počasí a příjemnou jízdní teplotu ?. Nedošlo k žádnému pádu (nepočítaje jeden pád v 0 rychlosti, při pozapomnění vysunout stojánek ?).  Řidiči plechovkáři, byli k námi zajišťovaným uzávěrkám, při průjezdu kolony křižovatkami, vstřícní, ochotní, za což bych jim rád poděkoval a zároveň děkuji i pánu bohu, že jsme nenarazili na žádného blb.., kteří ač pomalu vymírají, tak stále se tu a tam nějaký objeví.

   Největším poděkováním nám byla radostí rozzářená tvář nevěsty Jany i ženicha Michala, kteréžto jsme měli tu čest doprovodit ke startu jejich nejdelší a nejkrásnější cesty společným životem. Nevěsta nám dokonce po obřadu, na zámeckém schodišti, zatančila „tanec vítězství“ , což byla nádherná a úchvatná podívaná. 

   Nyní k samotnému průběhu akce.

V 9:30 jsem dorazil na místo srazu, čerpací stanice Hoštka, kde již netrpělivě podupávalo a pokuřovalo asi 6-7 motorkářů s batůžky a chladlo asi 5 strojů, což mě mile překvapilo, bo sraz byl plánován až na 10 hod. Do desáté pak dorazilo dalších 7 strojů. Následovalo představení se a krátká rozprava ohledně časového a trasového harmonogramu. Dále výběr 3 dobrovolníků s reflexními vesty, jízdními zkušenostmi a notnou dávkou odvahy pro zajištění uzávěrek křižovatek, pro bezproblémový průjezd celé svatební kolony, za což jim děkuji a smekám, zvláště pak nejmenovanému chopperákovi, který se se svým silným strojem po cestě rozhodl vytlačit pomalu jedoucí traktor ? ? , bohužel bezúspěšně, … neboj, příště to vyjde.

V 10:25 následoval přesun na náves vísky Polepy, kde jsme již byli očekáváni davem přihlížejících spoluobčanů, přivítáni ženichem a z poza okny jistě pozorováni dobře ukrytou nevěstou. Tu jsme spatřili až při nastopování do vyšperkovaného vozidla, a byla to taková krása, že se vůbec nedivím, že někdo (nejmenovaný) při manipulaci se svým strojem, zapomněl vysunout ten stojánek ?.

V 10:50 se dala kolona do pohybu, při čemž jsme jí doprovázeli, za hlasitého burácení našich strojů jak při kolečku po návsi, tak dále 23 km do vodního hradu Budyně nad Ohří.  Cesta, jak již jsem předeslal, proběhla bez problémů, neúspěšně nevytlačený traktor kolona objela, dobrovolníci zdárně uzavírali křižovatky, na obřad jsme dorazili včas a v pořádku, nevěsta se tedy mohla v klidu a bezpečně vdát a ženich oženit.

Po obřadu jsme pak svatební kolonu ještě doprovodili k místu konání oslavy v obci Chodouny, kde jsme se rozloučili a za mávání nevěsty a jejího krásného úsměvu, ( asi mávali i ostatní, ale já koukal jen na nevěstu),  vyrazili na další etapu směr restaurace U Slunce, Česká Kamenice, kde jsem zarezervoval obědy pro 15 hladových motorkářů a jejich batůžky.  Bohužel do restaurace nás dorazilo jen 5, bo ostatní již byli asi akcí znavení a rozmysleli si to. Což ale vůbec nevadí, hlavní úkol byl splněn, hodnotím za 1 a všem zúčastněným velice děkuji.

K tomuto raportu, který zde píši poprvé a doufám, že splnil očekávání, ještě přikládám řadu fotografií z akce.

Závěrem, když už jsem se tak rozepsal,  bych rád vyjádřil své zklamání nad poměrně nízkým zájmem o podobné aktivity. Je tomu tak 5-6 let, kdy jsem se dočetl o stejné akci. Když jsem tenkrát dorazil na sraz, bylo tam cca  200 motorek. Soudržnost motorkářů byla tehdy o poznání větší. Dnes má každý na svém Facebooku stoky „přátel“ z nichž 80% nikdy v životě neviděl a je spokojený. Takhle to přeci nechceme ne?

Naštěstí jsou i tací, kterým toto „fb-přátelství“ nestačí a vyrazí na svých strojích podpořit kamarády.

Ahoj, díky, kolama dolů a zas někdy na viděnou.

Zdeněk Kačer

Jak se Vám líbil tento článek?

Hodnocení (0x):

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.

renocar_duben
Objednat reklamu
TOPlist