PROFIL UŽIVATELE

Vick

Offline: 3.11.2020 Hlavní stránka sekce

Skupina: Registrovaný
Pohlaví: Muž
Věk: 56
Město: Praha 7-Hole
Lokalita: Praha hl.m. Praha
Napsal příspěvků: 1x
ID uživatele: 131481
Registrace: 13.1.2011

Adresa profilu:http://vick.motorkari.cz (Sdílet)


Pragovespa 2015

Poslední červencový víkend proběhl v Praze na Džbáně již 5. ročník mezinárodního srazu italských skútrů značky vespa.

Poslední červencový víkend v Praze patřil již tradičně italským skutrům značky Vespa. Kdo ještě náhodou neví, vespa znamená  italsky vosa, a na letošním 5. ročníku srazu známého jako Pragovespa, jich v pražském kempu Džbán bzučelo na 220. 

Pořádající klub Vespa Club Praha i letos objednal ideální počasí a to, spolu se zajímavým programem přilákalo vespistky a vespisty celkem z devíti zemí. Kromě domácích Čechů a Moravanů tak bylo na Džbánu možné vidět majitele a milovníky této italské klasiky například ze Slovenska, Polska, Německa, Rakouska, Slovinska, Itálie i vzdáleného Španělska. Přijeli dokonce i dva Američané ale ti si vespu půjčili až v Praze.  Sraz začal v pátek 24.7. a kolem sedmé večer si už víc jak polovina všech zúčastněných vzájemně okukovala své mazlíčky v prostorách kolem registračního místa. Řada z nich se celý rok neviděla, tak bylo o čem povídat. Po deváté hodině vyrazily první skupinky na vyjížďku nazvanou night vesping, při které se jelo do centra města s krátkou zastávkou na náplavce nedaleko Karlova mostu. Speciálně cizincům se tato akce moc líbila, protože zažít noční Malou Stranu a Staré Město v sedle vespy je nezapomenutélný zážitek. 

Sobotní dopoledne se neslo jako vždy v duchu soutěží. Závodilo se v jízdě zručnosti a v jízdě pomalosti, nafukovalo se kolo od vespy na přesnost bez použití manometru, zvedalo se závaží na předpažených rukou, a připraven byl i orientační závod po Praze 6 s úkoly na jednotlivých kontrolách. Kdo už měl všechny disciplíny za sebou, mohl se svézt na některém z posledních modelů vesp zapůjčených importérem, nebo na strojích značky Enfield. Zájmu se také těšila odborná ukázka první pomoci předváděná profesionálními záchranáři. K tomu všemu šlo popíjet kávu servírovanou stylově z pojízdné trokolky značky Piaggio Ape. 

Hlavním hřebem sobotního programu byla jízda na Žižkovskou věž. Trasa vedla přes Bohnice a Tróju, odkud byl nádherný výhled na blížící se mraky, které drtivou většinu vespistů během chvíle pořádně vykoupaly. Za tu jedinečnou vyhlídku to ale stálo. Když znovu vysvitlo sluníčko, bylo vidět až Milešovku. Na věži byla také nainstalovaná krásná stará vespa, na které se dalo fotit s úchvatnou panorámou města v pozadí.

Večerní program zahájil organizační výbor vtipným tanečním vystoupením na hudbu a v kostýmech z muzikálu Pomáda, pak proběhla tradiční poslední soutěž v pojídání špaget, no a potom už se jen rozdávali ceny. Po nich následovala tombola a pak volná zábava s hudbou.  

Tak jako každoročně i letošní Pragovespa skončila společnou projížďkou po Praze, tzv. Spanilou jízdou. V 10:30 se vydala kolona vesp za doprovodu policie a vozů Dopravních podniků do centra města. Za hromadného troubení a mávání dojela na Václavské náměstí, kde byla první přestávka, a pak pokračovala podél řeky na Palachovo náměstí a odtud Chotkovými sady nahoru k hradu. Druhá přestávka byla před Loretou a potom už všechny účastníky čekal jen návrat do kempu a společné loučení.  

Letošní Pragovespa se zapsala do své historie počtem překonaných rekordů. Na srazu mělo zastoupení celkem 15 různých klubů z domova i ze světa, Účastníků srazu bylo o 100 víc, než vloni, a to 220 z 9 zemí světa a nedělní spanilé jízdy se zúčastnilo 160 strojů. Uvidíme, jestli budou tato čísla překonána i příští rok na Pragovespa 2016.   

Vítězslav Křížek  

Jak se Vám líbil tento článek?

Hodnocení (2x):

Motorky: Vespa LX 125, Vespa PX 125, Vespa ET2 50, Vespa GT 200 L

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.

renocar_prosinec
Objednat reklamu
TOPlist