PROFIL UŽIVATELE

mokomido

Offline: Včera v 18:48 Hlavní stránka sekce

Skupina: Registrovaný
Pohlaví: Muž
Věk: 62
Město: Přelouč
Lokalita: Pardubice Par...
Napsal příspěvků: 20x
Body komentářů: 7
ID uživatele: 126413
Registrace: 17.9.2010

Adresa profilu:http://mokomido.motorkari.cz (Sdílet)


VZPLANUTÍ S DOBOU

Celou zimu duše motorkáře spí a čeká na jarní probuzení.Právě nastalo.....první letošní společná vyjížďka vedla na Sucháč.

  Koloběh života je danej, celou zimu duše motorkářů vyčkává na ten pravý okamžik. Máme co dělat aby jsme nepodlehli chtíči a jakmile to jen trochu jde i přes blbý keci nechápavých nasedáme na naše stroje a vyrážíme v kolonách kamarádů stejného cítění do nekonečného labirintů silnic.Sami o sobě jsme jen malý červi v okolním nekonečném prostoru, ale dokážem za to vzít a je nás taky  kurva slyšet!

  Jaro mě zbavilo nočních můr a konečně vytláčím X9 před garáž a kontroluju zda je vše OK před letošní první společnou vyjížďkou. Kolem komínu mám sice první tisicovku v sedle, ale společné brázdění silnic je úplně o něčem jiném. V týdnu pár telefonátů, zařídit si volno a otázník v očích jaké bude sobotu počasí. Stejně nervozní je i Kuba. Pokuřujem, obcházíme kolem mašin a oblékáme svršky kombinéz. V dálce je slyšet hřmot blížícího se monstra :,,to je Jirka na KTM" než stačím vyslovit myšlenku nahlas, Jirka dává nohu ze stupačky a mačká chcípák. Stojí před námi s novou mašinou, kterou před necelým týdnem koupil někde z Jižních Čech.

 BENZINA PARDUBICE

  ,,Tak hoši, to je ta moje vyvolená (KTM 950 Super Enduro) na letošní úlety". Letmo okukujem novou,, mášu" v naší bandě, ale není čas na dlouhé diskuze, to proberem cestou někde na benzině u kávy, nasedat a vyrážíme popohnat dalšího člena naší dnešní vyjížďky, Máru.            XJR 1300  

  Mára sedlá od podzimu XJR 1300 a  také se dnes bude s Yamahou zžívat i když letos už něco málo jak řiká ujel a jelikož čas kvapí ani zde se nijak dlouho nezdržujem i když nás manželka Máry zve na kávičku. Domlouváme kávu až po návratu a konečně vyrážíme směr Holice kde se k nám napojí další tři členi a MOKOMOTO bude kompletní (nepočítám učitele, který dnes místo řidítek drží v rukou mimčo a kojí) :-)HOLICE

  Rychlé cigárko, doladění výstroje, instrukce ohledně trasy a Petr dává pokyn k odjezdu. ,,Ještě zavoláme Michalovi, že to je pěkná sračka, místo motorkáře z něho dnes bude pračka", ozve se z davu ale to už většina kluků zapíná ,,plembák", otáčím klíčkem a poslouchám jak si to ta moje Xlade přede. Dnes bude mít co dělat s opravdovými plnokrevníky, jejichž výkon její sílu nejméně dvakrát překonává, ale co nemá X9 v hrnku (27 kw) mám v rukou a srdci takže nemám žádný respekt. Vyrážime směr Borohrádek, Kostelec nad Orlicí, Žamberk, Jabloné nad Orlicí, Červená voda a jelikož nám vytrávilo měníme plán a místo Sucháče nás vede Petr do útulné restaurace ,,Na Kocandě".Kostelec nad Orlicí

ČERVENÁ VODA

RESTAURACE NA KOCANDĚ                                                               http://www.penzionkocanda.cz/

  Nestačíme se ani odstrojit, u stolu stojí servírka a nabízí dnešní menu.,,Hoši, než to donese stihnu pár zatáček", Mára sedá na mašinu a vytrácí se v labirintu zatáček nedaleko restaurace.      (stihl dvakrát projet)  a voňavá dršková se nese, byla to bašta. Na Kocandě drškovku umí!!!.... Slunko přijemně hřeje, ale je nejvyšší čas zvedat kotvu.              Ke špajzu najíždí další banda motorkářů a tak popojedem vstříc novým zážitkům. Přes Horní Heřmanice , Lanškroun, zrychleným přesunem na Vysoké Mýto. Zde nastal čas loučení, kávička, cigárko zhodnocení dne a Petr s Radkem a jejich baťůžky jedou na Holice po hlavním tahu, Kuba, Mára, Jirka a moje maličkost volíme trasu přes Nové Hrady, Skuteč, Chrudim. Jirka se tu cítí jako doma a tak udává tempo. Sice se postupně propadám ale kluky mám stále v dohledu. Poslední úsek je pro nás nový a je znát kdo tu je doma. Jirka si se svou KTM pohrává v zatáčkách radost sledovat jeho jízdu...:-)

   Všechno jednou končí. Najeto dnes něco málo přes 300 km a všichni jsme se shodli na tom, že jedna projížďka nestačí k tomu aby nás naplnila požitky z jízdy na delší dobu a tak domlouváme další výjezd tentokrát do Jizerek na následující víkend , takže zdali nás nepotrestá bůh špatným počasím máme se zas na co těšit.

   Večer se část dnešní výpravy schází ,, U TONDY" na pivě a hodnotíme dnešní výjezd, po několika kouscích si melem každý tu svou, vždyť to znáte. Cestou domů nám dělá na obloze společnost miliónů hvězd a myslím, že kdo to nezažije na vlastní kůži tak stejně hovno pochopí...:-)    

Jak se Vám líbil tento článek?

Hodnocení (5x):

Motorky: Piaggio X9, Kawasaki ZZR 600, Yamaha XJR 1300, KTM 950 SuperEnduro, Moto Guzzi Breva 1200, Honda VTX 1800

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
Komentáře k článku
mokomido napsal 11.06.2016 v 17:15

A o tom to je

Wildaja napsal 11.06.2016 v 13:14

Jako malý červ jdu taky někdy pořádně slyšet a to i bez motorky . Úsměv jsem měla na tváři po celou dobu čtení tvých postřehů ... je fajn, že sedláte jakoukoli motorku a nikdo s tím nemá problém . Nakonec je ta různorodost i výhra a témat : co na každé je a není je zaručeně nekonečno ?


TOPlist