V Andoře zajel Fabián dvakrát na čtvrté místo

Šestnáctiletý český závodník David Fabián jr. absolvoval na svém stroji Beta Factory 125 další dva závody seriálu mistrovství světa v trialu- HERTZ FIM Trial World Championship 2022. Fabián byl ve své kategorii Trial3 dvakrát čtvrtý a před závody v Německu je na průběžném třetím místě.

Na druhém podniku MS v trialu obsadil v Andoře David Fabián dvě čtvrtá místa kategorie Trial3, kde závodilo celkem šestadvacet jezdců. Závod nebyl ve srovnání se Španělskem tak obtížný, ale osm úseků z dvanácti bylo v kamenité řece, což hodně sedlo anglickým jezdcům.

To se také projevilo na výsledcích, protože v sobotu obsadili Britové dva pódiová umístění a v neděli všechny tři. Nyní je David na průběžném třetím místě v šampionátu MS a se ztrátou dvou bodů na druhé místo. „Dvakrát čtvrté místo v Andoře na mistrovství světa v kategorii Trial3,“ uvedl k závodům světové série český jezdec David Fabián. „Závod nebyl podle mých představ. Terén mi moc nesedl, jelikož osm úseků z dvanácti bylo v řece, což pro mě bylo záludné.“

„Oba dny jsem měl špatná první kola, což mě stálo lepší výsledky. V neděli první kolo šestnáct bodů a druhé kolo pak pouze za jeden bod. Další závod mě čeká o nadcházejícím víkendu ve Španělsku. Jede se v rámci Mistrovství Španělska v Camprodonu v kategorii TR2, kde jsem po dvou závodech průběžně na prvním místě,“ dodal závěrem David Fabián.

Náš tip

Výsledek 1.den - a03trial3-d1.pdf
Výsledek 2.den - a03trial3-d2.pdf
Průběžně MS - 12trial3.pdf

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (1x):TOPlist