Petra Budínová vyhrála soutěž světového poháru!

Ještě ne sedmnáctiletá vnučka legendárního Václava Budína Petra vyhrála v sobotu na severozápadním cípu Španělska v Poblatuře hned první soutěž světového poháru třídy Trial2, které se zúčastnila.

Před měsícem se jí při mistrovství Evropy v Kramolíně u Nepomuku příliš nedařilo, skončila šestá, všechno si ale vynahradila nyní při mistrovství světa ve Španělsku, když v sobotu nečekaně zvítězila ve třídě Trial2Woman, kde se jede o světový pohár. Zaskočila svým výkonem i vedoucí jezdkyni poháru Italku Andreu Sofii Rabino, přestože musela během soutěže řešit i přetržený řetěz. Petra vyhrála s 24 trestnými body, Rabino měla o dva body víc, stejně jako třetí Sophia Ter Jung z Německa. A sedmé místo obsadila další naše závodnice, teprve čtrnáctiletá Denisa Pecháčková.

Petra při soutěži a na stupních vítězů v Pobladuře

V neděli skončila Petra Budínová těsně pod stupni vítězů, když jí nevyšlo první kolo, v němž nasbírala 17 trestných bodů. Ve druhém kole stáhla skóre na pouhých 5 trestných bodů, ale už bylo pozdě. Denisa Pecháčková obsadila osmé místo. V celkovém pořadí jsou naše děvčata, která v prvních třech soutěžích v Itálii a Francii nestartovala, na 9., respektive 13. místě.

Denisa Pecháčková sleduje jízdu Petry Budínové v jedné ze sekcí v Pobladuře

Mistr Evropy David Fabián a Denisa Pecháčková při soutěži ME v Kramolíně

Je to další úspěch našich trialistů po mistrovství Evropy, kde získal titul David Fabián a Martin Křoustek vyhrál pohár pro jezdce nad 40 let.

 

Informace o redaktorovi

Petr Hájek - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (1x):TOPlist