psi_catino




Mořinské šlapačky otevřou trialovou sezonu 2026

Nový ročník OPEN mistrovství České republiky v trialu odstartuje tradičně na Mořině. V lomu Nový Čížovec se o víkendu 18.–19. dubna pojede o první mistrovské body a chybět nebude domácí špička ani zahraniční konkurence.

Sezonu 2026 v trialu zahájí podnik Mořinské šlapačky, jehož organizaci zajišťuje Trial Team Motymo. Úvodní závod OPEN mistrovství České republiky se uskuteční v sobotu 18. dubna, přičemž soutěžní program bude pokračovat i v neděli.

V tradiční lokalitě lomu Nový Čížovec na Mořině se pojede o první body napříč všemi kategoriemi. Právě tento podnik pravidelně nastavuje výkonnostní měřítko pro celý ročník.

Mořina patří mezi nejoblíbenější trialové lokality v České republice. Charakteristická je především kompaktním uspořádáním sekcí, které jsou situovány v těsné blízkosti. Fanoušci tak mají přehled o dění prakticky po celém areálu.

Trať kombinuje přírodní překážky, náročné výjezdy i uměle vytvořené sekce. Díky tomu nabízí pestrou podívanou, která prověří techniku i preciznost jezdců a zároveň je atraktivní pro diváky.

Pořadatelé již potvrdili účast předních českých jezdců, kteří se zapojí do boje o první body sezony. Startovní listinu navíc doplní i zahraniční závodníci ze Slovenska, Polska a Německa, což slibuje kvalitní a vyrovnanou konkurenci.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)
TZ - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):



TOPlist