Denisa Pecháčková vítězem světového poháru, David Fabián vicemistrem světa!

Česká trialová škola slaví úspěchy na světové scéně – především díky otcům nadějných teenagerů.

V italském Ponte di Legno skončilo letošní mistrovství světa v trialu posledními dvěma soutěžemi. V hlavní kategorii TrialGP se stal již po 16. v řadě mistrem španělský fenomén Toni Bou na motocyklu Montesa, ženskou mistryní světa se stala již poosmé Britka Emma Bristow (Sherco), mistrem světa Trial2 je Nor Sondre Haga (Beta).
V kategorii Trial3, která v Itálii nebyla na programu, už byl znám mistr světa Harry Hemingway z Velké Británie a vicemistrem je zde 16letý David Fabián (oba Beta). Vítězkou světového poháru Women’s Trial2 je 15letá Denisa Pecháčková!

Šampioni: Pecháčková, Bou, Bristow a Haga

Trialové mistrovství světa se jezdí od roku 1975, původně v jediné kategorii. Dnes jsou to hned čtyři kategorie (plus soutěž značek), které získávají titul mistra světa, a k tomu další kategorie soupeřící o světový pohár. A to se ještě příští víkend pojede rovněž v Itálii Trial národů (jezdí se od roku 1982) se čtyřmi podkategoriemi a nově přibyl ještě pohár pro veterány Trial Vintage Trophy – pro jezdce i motocykly starších ročníků.

Toni Bou po 16. světovým šampionem a radost v týmu Beta s Hagou a Denisou

K úspěchu Denisy je ještě vhodné dodat, že se sice v kategorii Women’s Trial2 startuje s motocykly do 300 cm3, ale protože bylo Denise teprve v červenci 15, tak je nucena startovat s motocyklem 125 cm3. Tím víc ještě vyniká její vítězství. Světový pohár měl na programu 4 soutěže, Denisa jednu vyhrála, dvakrát byla druhá a jednou třetí.

David Fabián a Denisa Pecháčková – oba na Betě

David Fabián absolvoval v kategorii Trial3, v níž jsou povoleny jen stroje s motorem do 125 cm3, šest soutěží, z nich jednu vyhrál, jednou skončil druhý a dvakrát třetí. Fabián využil, že není v Itálii vypsána jeho kategorie Trial3, a startoval na silnějším motocyklu ve vyšší kategorii Trial2, která ho zřejmě čeká napřesrok. V sobotu získal dva body za 14. místo, v neděli skončil 24. ze 40 startujících.

V Itálii byly moderní vypalovačky i nádherný klasický trialový terén

Konečné výsledky
Trial:
1. Bou (Montesa) 191, 2. Busto (Vertigo) 140, 3. Raga (TRS) 131 – všichni Španělsko
Trial2: 1. Haga (N, Beta) 158, 2. Suarez (E, Montesa) 147, 3. Farre (E, Sherco) 127
Trial3: 1. Harry Hemingway (GB, Beta) 114, 2. Fabián (CZ, Beta) 93, 3. Galloway (GB, TRS) 86
Women: 1. Bristow (GB, Sherco) 154, 2. Abellan (E, Scorpa) 142, 3. Rabino (I, Beta) 114
Women’s Trial2: 1. Pecháčková (CZ, Beta) 69, 2. Bäuml (D, Vertigo) 67, 3. Adshead (GB, TRS) 55