David Fabián zajel v Andoře dvakrát do první desítky

Třetí a čtvrtý závod mistrovství světa v trialu jezdci absolvovali v rámci druhého podniku sezony v Andoře. Trať a sekce byly umístěny v Naturlandii, která leží ve výšce 1600 metrů nad mořem. Jelo se v zalesněných svazích a na velkých kamenech. V třídě TrialGP vyhrál oba závody Španěl Toni Bou. V třídě Trial2 byl v sobotu první Španěl Arnau Farre, v neděli bral body za vítězství další Španěl Alex Canales. Dvěma vítězstvími ovládl třídu Trial3 Brit George Hemingway.

Sobotní program stačili odjet bez deště, v neděli už celé první kolo propršelo. Český závodník David Fabián junior startoval v kategorii Trial2 spolu s dalšími jednačtyřiceti jezdci. Osmnáctiletý Fabián oba závodní dny zvládl výborně a bez velkých chyb. V sobotu vybojoval skvělé deváté místo, desátý byl v neděli.

„Pro mě super víkend,“ uvedl jezdec ACCR Czech Talent Team, David Fabián junior. „Sekce mi dobře sedly, jelo se mi velmi dobře. Se svojí jízdou jsem byl spokojený. Kdybych neudělal zbytečné dvě chyby, mohlo to být ještě lepší. Ale i tak jsem velmi spokojený a spravil jsem si chuť po nevydařeném Japonsku. Už teď se moc těším na další víkend MS v Itálii. Motivace je obrovská a budu se snažit opět zajet co nejlépe!“

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)
TZ - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist