Bou vyhrál také X-Trial v Rennes, na řadě je Budapešť

Úřadující mistr světa Toni Bou vyhrál ve francouzkém Rennes druhý letošní halový trial seriálu X-Trial, když ve finále porazil svého odvěkého rivala Adama Ragu.

Na třiapůl tisíce diváků sledovalo v Glaz Areně v Rennes ve francouzké Bretani další dominantní vítězství španělského mága Antonia Boua. Ten byl nejlepší už v prvním kole, když jako jediný nechytil na pěti sekcích žádnou pětku. Paradoxně si ale jako jediný šlápl na lehké úvodní sekci, kde měli všichni ostatní nulu. Na startu tentokrát chyběl Jorge Casales, místo něho byl nominován Jeroni Fajardo a ten si vedl výborně, dostal se na stupně vítězů za Bouem a Ragou a zajistil si tak nominaci i na další soutěž, která se pojede v lednu v Budapešti.

Ve Francii došlo přeci jen na britského jezdce, když mladého Francouze Kierana Toulyho nahradil Toby Martin. Stejně jako minule Touly skončil ovšem Martin poslední, když spadl na čtyřech překážkách. Do druhého kola neprošel ani Gabriel Marcelli, mezi Španěly se ale tentokrát vetřel domácí Benoit Bincaz. Do finále podle očekávání postoupili vítězové rozjížděk ve druhém kole Toni Bou a Adam Raga. Třetí z minulé soutěže Jaime Busto prohrál s Fajardem o dva body a nedostal tedy ani šanci o třetí místo znovu bojovat.

Malé finále, velké finále

Boj o třetí místo se rozhodoval na jediné sekci, ovšem oba protagonisté na ní spadli a dostali shodně pět trestných bodů. Kdo tedy bude třetí a kdo bramborový? Podle článku 5.32 řádů FIM je v tom případě vyhlášen jako třetí ten, který měl méně trestných bodů ve druhém kole. A to byl Fajardo. Ten jel první soutěž na Shercu, a tak byl rád, že ve druhém kole kromě tří pádů zaznamenal i dvě čisté sekce a mohl se nakonec radovat ze třetího místa.

Zatímco ve druhém kole se jedou sekce opačným směrem než v kole prvním, ve finále se jedou tam a zpátky. A to už bylo i na zkušeného matadora Adama Ragu moc – ztroskotal na pěti prvních sekcích, až na té poslední projel se dvěma šlápnutími. Toni ovšem byl znovu o třídu lepší, spadl jen dvakrát a s výrazným bodovým náskokem finále a tím celou soutěž vyhrál.

Co řekli

Toni Bou: „Jsem moc rád, že jsem vyhrál, protože v prvním kole jsem se na překážkách vůbec necítil dobře, teprve když jsem pro druhé kolo vyměnil motorku, tak to bylo lepší, a ve finále jsem potom jel hodně přesně a efektivně, ale bylo to velice náročné.“

A co Adam: „Se svým výkonem ve druhém kole jsem byl spokojený, ale sekce byly hodně náročné. Když vezmete v úvahu, jak byly sekce těžké ve druhém kole, tak projet je oběma směry bylo téměř nemožné. Jsem zase o rok starší, a tak je vše obtížnější, proto musím být se svým výkonem tady v Rennes spokojený.“

Příští soutěž v Budapešti se pojede 19. ledna.

Informace o redaktorovi

Petr Hájek - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist