3 letošní tituly Davida Fabiána

Vyhrát tři tituly během jediné sezony? To už je kousek, který se jen tak někomu nepovede. Nadaný a pilný český trialista David Fabián, který dva dny před Štědrým večerem slaví 16. narozeniny, to dokázal ve třech různých šampionátech.

První titul získal v mistrovství Evropy mládeže (Youth). Z původně plánovaných čtyř soutěží byly dvě zrušeny kvůli covidu – ve Francii a v Německu. V italské Cortenově na konci května obsadil Fabián druhé místo za britským talentem Harrym Hemingwayem, v srpnu na domácí půdě v Kramolíně mu na příliš lehkém terénu porážku oplatil. Tím měli oba stejný počet klasifikačních bodů a stejné výsledky, rozhodlo tedy pravidlo, že vítězem je ten, kdo vyhrál později. Třetí za nimi skončil Polák Milosz Zyznowski.

David Fabián při mistrovství Evropy v Kramolíně

O měsíc později si Fabián v Nihošovicích na předposlední soutěži českého šampionátu zajistil domácí juniorský titul, když v absolutním pořadí skončil třetí. V juniorské kategorii byl nejlepší na všech devíti soutěžích mistrovství, v nejvyšší kategorii TR1 ho překonali jen české stálice Martin Matějíček a Martin Křoustek.

David Fabián ale letos válčil i na horké španělské půdě. I tady startoval v kategorii Junior a vedl si velice zdatně – jako první cizinec získal v této kategorii titul mistra Španělska. Titul měl v kapse dokonce už po předposlední soutěži, takže si na té poslední střihl vyšší level, kategorii TR2, ve které chce startovat v příští sezoně.

Mistři Španělska 2021: Berta Abellan v kategorii Ženy (Vertigo), Jaume Busto TR1 (Vertigo), David Fabián Junior (Beta) a Nil Riera Cadete 125 (Vertigo)

Své narozeniny stejně jako Vánoce oslaví David ve Španělsku na tréninkovém kempu. Tři letošní tituly totiž chápe jen jakýsi předstupínek k dalším vyšším cílům. A uspět chce opět na všech třech polích, takže nesmí nic zanedbat. Znáte tu letitou hlášku, že se jaro zeptá, co jste dělali v zimě…

Zbývá dodat, že David své tituly získal za řídítky italského motocyklu Beta, které jeho otec v Dobříši prodává. A jen tak mimochodem – David je vnukem úspěšného motokrosového reprezentanta Mirka Lisého a synovcem české trialové legendy Mirka Lisého juniora. Prostě geny se nezapřou.

Informace o redaktorovi

Petr Hájek - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist