Závěrečné závody motardů v Písku

Na jihu Čech sezona „motardistů“ v dubnu začínala a tuto sobotu zde také končila. V písku se totiž v sobotu 13. září jel poslední podnik Mezinárodního mistrovství ČR supermoto. Po víkendu tedy známe držitele mistrovských titulů ve všech vypsaných kategoriích pro tuto sezonu.

Mitas Cup

V obou finálových jízdách této kategorie zvítězil Vladimír Potužák (#70) na motocyklu Husaberg. Potvrdil tím i své celkové prvenství v šampionátu kdy v šesti závodech mistrovství získal 291 bodů. Druhé místo v píseckém závodě obsadil Zdeněk Antony (#51) na Hondě, třetí Bohumil Urban (#58) s Husqarnou. V rámci této třídy jeli i dva junioři, Sitnianský (#21) a Urbánek (#81). V závodě se lépe umístil Urbánek jedoucí na KTM, první místo mu paří také v konečném hodnocení sezony.

Open

Ve třicetičlenném startovním poli třídy Open si nejlépe vedl český závodník Vít Janoušek junior (#51), když vyhrál v obou jízdách. Jezdec týmu Hadrdbike Racing, sedlající Hondu CRF 450 si zároveň zajistil celkové prvenství s náskokem 76 bodů před druhým Maďarem Kecskemétim (#69). Ten v posledním závodě v Písku dojel třetí, za svým krajanem Ónodim (#85) s KTM.

Supermoto 450 Koelner Group + Prestige

V posledním závodě dne, který sloučil opět 2 kategorie, se nejlépe orientovali Jan Kvasnička (#33) a Jiří Boček (#42). Oba se shodně umístili v obou vypsaných třídách a to následovně: Kvasnička, jedoucí s Husqarnou za SMS motokrosu Česká Lípa obsadil první místo ve 450 i v kategorii Prestige. Boček z týmu Hardbike Racing sedlající Hondu vybojoval v obou kategoriích druhé místo. Změna nastala až na stupínku bronzovém. Ten si ve 450 vyjel Tomáš Trávníček (#16) s KTM. V kategorii Prestige pak třetí post obsadil David Brabec (#101) s Yamahou. V konečném účtování sezony získal mistrovský titul v obou třídách Jiří Boček.