Supermoto v Brně

Po loňské velmi úspěšné premiéře i letošní sportovní motoristickou nabídku v Brně a okolí zpestří atraktivní disciplína, která v tomto regionu nebývá častým hostem.

Supermoto v Brně
Podnik konaný v SOBOTU 29. ZÁŘÍ 2007 nese název OLYMPIA SUPERMOTO NIGHT SHOW 2007 a na ploše areálu nákupního a zábavního centra OLYMPIA BRNO nabídne motoristickým příznivcům oblíbené závody SUPERMOTO s jezdci na speciálních supermotardových vesměs čtyřtaktních motocyklech. Letošní propozice navíc obsahují závody terénních čtyřkolek a závody sportovně upravených skútrů, které doplní zábavněji laděné, nicméně vždy velice prestižně pojímané klání firemních družstev za řídítky sériových skútrů. Závody supermoto se v Brně poprvé objevily začátkem devadesátých let v areálu Masarykova okruhu, poté přišly ke slovu tři ročníky mistrovství republiky supermoto mezi pavilony veletržního výstaviště v Pisárkách. Zásluhou brněnské AGENTURY FORSAGE a partnerských společností HOŠEK MOTOR a OLYMPIA BRNO se sugestivně znějící supermotardové motocykly vrátily do jihomoravské metropole loni. Tuto sobotu 29. září tedy dojde u Olympie k první a doufejme, že ne poslední repríze.
Diváci blíž k trati
Závody supermoto probíhají na uzavřených okruzích, jejichž jednu část musí tvořit asfaltový či betonový povrch, druhou pak nezpevněný povrch. V podstatě se jedná o obdobu automobilového rallyekrosu. Vzhledem ke specifikám bezprostředního okolí nákupního a zábavního centra Olympia Brno a k exhibičnímu charakteru sobotního závodu, budou jezdci převážně bojovat na asfaltové části tamního parkoviště. Zhruba 1 kilometr dlouhou trať ztíží jezdcům dřevěné překážky, divákům však předestře okruh i velmi rychlé a technicky náročné úseky. Na základě loňských zkušeností se pořadatelé rozhodli znásobit divácký zážitek posunutím sedadlové tribuny blíž ke startovní a cílové rovince. Publikum tak ještě intenzivněji vtáhnou do dramatického dění, o které zejména ve skrumážích v první zatáčce po startu nebývá nouze.
Odpoledne hlavním tahákem Challenge
Sobotní scénu u Olympie otevřou v 9.30 hod. volné a kvalifikační tréninky všech startujících tříd, to znamená supermotardových motocyklů, čtyřkolek a skútrů. Tento programový díl potrvá do 13.30 hodin. Odpolední blok s názvem OLYMPIA SUPERMOTO SHOW zahájí ve 14.00 hod. rozjížďky třídy Supermoto Race, na které naváží jízdy čtyřkolek a skútrů. Tato část vyvrcholí v 17.00 hod. dvoukolovým vyřazovacím sprintem supermotardových jezdců nazvaným HOŠEK MOTOR CHALLENGE. Po jeho odmávnutí se o pobavení diváků postará VESELÝ SCOOTER´S CUP - půlhodinový závod firemních a V.I.P. týmů na skútrech.
Velká podívaná pod světly
Po návratu diváků do hlediště (večerní přístup veřejnosti bude od 18.30 h.) vyvrcholí celodenní sobotní program od 19.00 hod. finálovou částí pod umělým osvětlením. Vzrušující rej světel a tmy, v zatáčkách extrémně skloněnému stroji křesané gejzíry jisker a dunivý zvuk čtyřtaktních motorů, to vše vytváří atmosféru, vyvolávající u publika husí kůži a dráždivé mrazení v zádech!
Podívanou na bitvy supermotardových motocyklů, čtyřkolek a sportovních skútrů (startovní pole vytvoří závodníci seriálu Česko - slovenského Poháru) završí už loni nesmírně dramatické vyřazovací superfinále třídy Supermoto Race, přičemž podmanivou kulisu slavnostnímu vyhlášení vítězů všech tříd vykouzlí další pestrobarevné divadlo - GRAND OHŇOSTROJ.
Supermoto pojede i Petr Kuchař
Přitažlivý systém závodů v atraktivním prostředí a u nás v supermotu neobvyklé finanční ceny (např. vítěz třídy Supermoto Race vyinkasuje 5.000 korun) činí z OLYMPIA SUPERMOTO NIGHT SHOW jezdecky přitažlivou záležitost. Kromě předních českých supermotardových specialistů v čele s letošním mezinárodním mistrem České republiky třídy Open Jiřím BLAHOU, českým juniorským šampionem 2007 Tomášem TRÁVNÍČKEM, Markem JAHODOU, Davidem BRABCEM, Vladimírem POTUŽÁKEM, Miroslavem STARÝM, Jiřím BARTOŠEM, Robinem HOŠKEM či bratry Lukášem a Michalem DUCHÁČKOVÝMI se na startovní čáru postaví i jezdci z jiných motoristických disciplín. O start se zajímají například brněnský jezdec mistrovství světa superbiků Jiří DRAŽĎÁK a špičkový motokrosař Petr BARTOŠ, od motokár zpátky k supermotu si odskočí Miroslav HOŠEK. Velký zájem nesporně vzbudí dlouholetý miláček brněnského publika, motokrosový freestylista Petr KUCHAŘ, který koncem letošního července šokoval v interiéru Olympie skoky a salty do kavárny v prvním poschodí. Ke správné show však nemá daleko ani dlouhovlasý supermotardový jezdec Pavel KAJGR, což potvrdil v Olympii už loni svými bezkonkurenčními lety nad překážkami. Naši se dočkají i zahraničních soupeřů, podle posledních informací očekávají pořadatelé příjezd jezdců z Německa, Slovenska a možná i z Lichtenštejnska. Už potvrzenou účast cizinců má neméně kvalitně obsazená třída čtyřkolek, jejíž startovní listině vévodí čerstvý mezinárodní mistr České republiky Maďar Tamas BEDO, závodit přijede i jeho krajan Adrian PRIBULA. Z tuzemských čtyřkolkářů si brousí zuby na přední umístění především v mezinárodním mistrovství republiky za Maďarem druhý Petr BALÍK a celkově bronzový, teprve sedmnáctiletý Jindřich PETLACH z České Brna.
Také fotbalistky!
Svěží novinkou sobotního doprovodného programu bude exhibiční vystoupení dívčího fotbalu v podání žákyň a dorostenek 1. FC BRNO, kterou diváci uvidí v odpolední přestávce v 15.20 hod. Zástupkyně něžného pohlaví sice na závodní motocykly neusednou, nicméně jejich ukázka může být pro řadu sportuchtivých přihlížejících dívek hodně inspirativní. Součástí odpoledního a večerního programu OLYMPIA SUPERMOTO NIGHT SHOW budou rovněž divácké soutěže o ceny s Rádiem Kiss Hády a polínko přiloží i dokonale rozpalující tance skupiny BEAT UP. Závěrečnou večerní tečku pak napíše už zmíněný GRAND OHŇOSTROJ.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist