Mezinárodní MČR Supermoto míří do Písku

Přichází Babí léto a s ním i předposlední závod Mogul Supermoto 2013. Po skoro dvouměsíční pauze se z Vysokého Mýta přesune Mezinárodní mistrovství ČR do Písku a boje o tituly se přiblíží ke svému konci. Nicméně do tohoto momentu zbývají ještě dva závody a nikdo z jezdců dosud nemá titul jistý.

Mezinárodní MČR Supermoto míří do Písku
Erikovi Provazníkovi chybí na aktuálně prvního Pavla Kejmara v prestižní třídě S1 No 118 Cup 28 bodů a tak není zhola nic ztraceno. Stejně tak Lukáš Ducháček stále ještě není zcela bez šance urvat Erikovi a Pavlovi titul. Ani v kategorii S2 OK trans Praha není zdaleka nic rozhodnuto. Pavel Kajgr se 142 body nemá ani zdaleka takový odstup od Jirky Bartoše jako Pavel Kejmar od Erika Provazníka. Ve hře je také ještě Petr Ludvík a tím by zdaleka výčet nemusel končit.

Podívejme se také na další kategorie, které budou v Písku startovat. Zaplněný rošt jistě uvidíme v kategorii S4 Quad. Domácí jezdec Ladislav Bouška jistě přiláká spousty dalších soupeřů a účast již potvrdil i Nicklas Lundback ze Švédska, který letos bezkonkurenčně kraluje českému mistrovství a nenechal si zatím vzít jediné vítězství. Dohnat se ho zatím marně ještě snaží Petr Polák.

Samozřejmě se na start postaví i kategorie S3 MX Cup na motokrosových motorkách s hladkými pneumatikami. Zde je pořadí na špičce Kajgr, Kadlec a Berger. Spolu s těmito tzv. „velkými koly“ budou startovat i Veteráni ve dvou věkových kategoriích a to od 35-40 a od 40-ti let. Zda do Písku dorazí i jedna ze supermoto legend Jan Kvasnička není jisté, ale pokud ano, bude jistě na co koukat. Klasické Veterány 40+ vede průběžně Roman Majer, kterého sleduje Jirka Štancl a Robert Votoček.

Nakonec nám zbyli ti nejmenší, tedy jen co se týká strojů. Mluvíme tedy o kategorii S3 Pitbike. Tu vede od začátku Adam Bajer a titul si už asi nikým nenechá vzít.

Abychom tedy na závěr lehce rekapitulovali - v neděli 8.září 2013 v Písku Hradišti – na start Mogul Supermoto 2013 Mezinárodní mistrovtsví ČR se od 13 hodin postupně seřadí Pitbiky, Veteráni a motokrosaři, následně Čtyřkolkáři a pak již „esdvojky“ a na závěr to nejlepší „esjedničky“.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist