Kejmar: Na Supermotu národů nás poškodili

S velkou hořkostí v srdci se vrátili do vlasti čeští jezdci, kteří náš o uplynulém víkendu reprezentovali na devátém ročníku Supermota národů v italské Cremoně, kde skončili pátí. Jaké zmatky nastaly v rozhodující třetí jízdě kvůli penalizacím, popisuje čtenářům serveru motorkáři.cz Pavel Kejmar.

Kejmar:  Na Supermotu národů nás poškodili
Do italské Cremony vyrazila česká výprava ve složení Pavel Kejmar (Husqvarna), Tomáš Trávníček (Yamaha), Milan Sitnianský (TM). "Tým máme silný a vždy s námi musí nejlepší konkurence (Francie, Itálie) počítat. Tento rok bylo ale mnohem více silných týmů než kdy jindy. Osobně jsem si přál, aby tým skončil do TOP 3, a bojovali jsme, co to šlo, aby nám vyšlo podium jako v roce 2012. Na trati v Cremoně jsme závodili celé družstvo už v létě během MS/ ME, takže to byla trochu výhoda. Mě to tam tenkrát moc nešlo, ale za to Tomášovi ano. V kvalifikaci jsme vybojovali 4. a 20 místo. Což nebylo špatné, jelikož jsme byli v první řadě, ale bohužel maximálně na vnitřku, takže je dost obtížné si najet první zatáčku a musíte se tam pořádně rvát!" popsal kvalifikaci Pavel Kejmar, pátý muž letošního mistrovství světa.
"Do první rozjížďky jsme se celý tým domluvili v sobotu večer, že já pojedu zepředu (4) a Tomáš (20), že udělá maximum, aby co nejvíce jezdců předjel. V jízdě jsem odstartoval jako čtvrtý a trvalo mi tři kola, než jsem se dostal před Fina Klema. Jakmile jsem se před něj dostal, snažil jsem se dohnat druhého jezdce pořadí, Itala Lazzariniho, ale nestačilo to už. Jízdu jsem tedy dokončil na 3 místě a skvěle jedoucí Tomáš na místě 7. Druhá rozjížďka (Milan + Tomáš). Tomáš šel zepředu a Milan z 20.místa. Jízdu dokončili Tomáš na 7. místě a Milan na 16 místě. V součtu před třetí rundou jsme byli v pohodě na 4. místě a rozhodnutí bylo na mě a Milanovi, jak zajedeme ve třetím závodě."
Třetí závod bylo opravdu drama od startu až do cíle! "Jel jsem zezadu, abych co nejvíce jezdců stáhnul a Milan jel zepředu. V průběhu první poloviny jsem se dostal na 7. místo. Přede mnou byla obrovská díra a na 6. místě jezdil Němec Schmidt. Milan si zašlápl motorku, takže musel bojovat úplně zezadu. Já čtyři kola do cíle dotáhl Schmidta a musel jsem ho předjet, protože jsem věděl, že team Němců nám bude brát body o podium. Schmidta jsem čtyři zatáčky do cíle předjel a dojel jsem na 6. místě! Pro mě bomba, byl jsem totálně vyčerpanej, ale strašně spokojen se svojí jízdou. Milan finálně dojel na 18. místě . Ale – v průběhu závodu byl pád jednoho jezdce po větším trojskoku a mávali žlutým praporem. Pokud mávají žlutou vlajkou, je zakázáno odlepit kola od země. Přede mnou jeli Thomas Chareyre, Bidart, Lazzarini, Schmidt …… vidím, že všichni skočili dvojskok kromě Hermunena. Moje chyba byla, že jsem je viděl a skočil to také. Po závodě jsem byl penalizován 1 minutou. Penalizaci dostali, ale pouze 30 sekund, také Chareyre a Lazzarini. Další jezdci za mnou byli penalizováni jako já ( 1 min). Ptám se tedy, proč nebyl penalizován Němec Schmidt, Francouz Bidart a další? A hlavně, proč dostali Chareyre s Lazzarinim jen 30 sekund za ten stejný přestupek jako já ? Viděl jsem to na vlastní oči, že přede mnou udělali stejnou chybu," ptá se naštvaný český jezdec.
To ale ještě nebylo všechno. "Němec Schmidt si k tomu ještě zkrátil trať po trávě a nikdo nic neviděl! Ovšem koukalo na to celé depo! Za této situace jsme chtěli podat protest proti celkovým výsledkům za 600 EU, stejně jako Finové. Před tím, než jsme ho podali, nám bylo řečeno od pana Šitiny, že pokud nemáme video záznam, tak pravděpodobně protest propadne i s financemi. Že s tím pravděpodobně nic neudělá. Ať to prostě nepodáváme! Ale když máme zakázáno v celém MS používat kamery na motocyklech a helmách, tak se vlastně nijak nemůžeme bránit. Takhle všechno rozhodl hlavní komisař (race director) pan Jiří Šiťina (CZ), který vůbec neměřil stejným metrem! Nechci, aby nám jako českému týmu nějak nadržoval, ale chci jen znát důvod, proč nepotrestal všechny, co udělali tu samou chybou jako já! Tímto jeho špatným rozhodnutím jsme přišli jako český tým o lepší umístění a to mě osobně strašně mrzí! Všichni z českého týmu jsme do toho dali maximum a nevedli jsme si špatně, a pak po závodě to dopadne takhle, že někdo špatně rozhodne? Po závodě mě nikdo ani nijak nekontaktoval o tom, že jsem tuto chybu udělal a ani nikdo to se mnou nekonzultoval. Myslím, že pan Šitina nám hodně uškodil! Pomohl tak neprávem jiným týmům svým neuváženým a unáhleným rozhodnutím," zakončil své vyprávění Kejmar.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist