Zůstane Aoyama u Hondy?

Doposud není úplně jasné závodění Hiroshiho Aoyamy v roce 2012! Poslední mistr světa dvěstěpadesátek Hiro Aoyama obdržel nyní nabídku ze světa superbiků a sice přímo od Hondy.

Zůstane Aoyama u Hondy?
Aktuálně je Japonec Hiro Aoyama na desátém místě tabulky MS v královské kubatuře MotoGP. Ovšem na další Aoyamův rok v týmu Gresini Honda chybí jeho majiteli Faustu Gresinimu peníze, když v první řadě musí zajistit sponzorský budget pro Marca Simoncelliho.
Japonský ex-mistr světa je skoro celou svou kariéru spjat (s výjimkou 3 roků na KTM 250 ccm) s japonskou HRC a zajistil jí také historický poslední titul mistra světa ve dvěstěpadesátkách. 

Na příští rok měl sice Aoyama nabídku od BMW - ovšem marketingově vyhovuje Němcům přece jen více Ital (Melandri?), nebo jiný Evropan, než Japonec!

Velký zájem o služby Hira má španělský tým BQR Kawasaki, který pojede nově jako CRT v MotoGP. Nyní ale přišla pro Aoyamu zřejmě nejlepší nabídka a sice od superbikového týmu Castrol Honda, jako týmový spolujezdec Jonathana Rey. 

Týmový manažér Castrol Hondy Ronald Ten Kate říká: "Japonci nás budou podporovat továrně i v sezóně 2012, chtějí ale mít v týmu jednoho japonského jezdce, a to není vůbec jednoduché. Honda stojí jako jedna z mála továren za superbikovým závoděním v roce 2012."

Nové motocykly CBR 1000 RR jsou už v nizozemských dílnách Ten Kateho, a tým má svolení je testovat ještě dříve, než po skončení superbikové sezóny 2011. 
Do této hry se vložil i Livio Suppo, marketingový ředitel HRC v seriálu MotoGP: "Ten Kate je pro Aoyamu určitě řešení. Tak zůstane Hiro i nadále členem rodiny jménem Honda".

Druhý jezdec nizozemské stáje Castrol Honda by měl být dle Ten Kateho oznámen během závodního víkendu v Imole. Dalšími kandidáty jsou Sykes, Laverty a Elias.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.50
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist