Z testujících jezdců WorldSBK zajel nejrychleji Redding

Na pobřeží Jadranu bylo tento týden pořádně rušno, jelikož tam od úterý testovaly týmy mistrovství světa superbiků, ale také mistrovství světa silničních motocyklů. Z testujících jezdců WorldSBK zajel nejrychleji Scott Redding, nováček ve světovém šampionátu, ale velká naděje nejen pro Ducati. Pro většinu týmů byl test v Misanu poslední před srpnovým restartem sezony v Jerezu.

Nejrychlejším jezdcem testu v Misanu je britský závodník Scott Redding (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team), jehož maximem na kolo byl čas 1'33,067 sekundy, který nastavil ve středu. Jezdec Ducati byl nejrychlejší už první den, ale zrychlil o téměř jednu sekundu a byl dokonce lepší než je rekord Toma Sykese z roku 2018. Osm desetin ztratil na týmového kolegu Chaz Davies (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) jehož maximem je 1'33,854 sekundy.

Necelé dvě sekundy ztratil na prvního Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team), který měl první den těžší pád, ale rychle získal půdu pod nohama a poslední den v Misanu uzavřel jako druhý v pořadí. Lídr průběžného hodnocení Alex Lowes (Kawasaki Racing Team) je s kolem za 1'33,694 sekundy čtvrtý nejrychlejší.

Velmi dobře si vedl Michael Ruben Rinaldi (Team GoEleven), jemuž se povedlo rozdělit dvojici jezdců tovární Kawasaki, když ve čtvrtek zajel třetí čas 1'33,560 sekundy. Dalším jezdcem soukromé stáje v Top6 je Argentinec Leandro Mercado (Motocorsa Racing) s kolem za 1'34,859 sekundy. S pádem to měl sedmý Sylvain Barrier (Brixx Performance), který testoval Ducati Panigale V4 R a na dráze nechyběl Leon Camier (Barni Racing Team).