WSBK Silverstone – sobota

Během celé soboty vám budeme průběžně přinášet mix výsledků volných tréninků i kvalifikací bajků, sportů i štoků z okruhu Silverstone. Nejvíc nás zajímá pochopitelně bajková superpole. Hlavně proto, že v ní máme Kubu Smrže, který si v ní zajistil start z první řady!

Superpole

Jakub Smrž v dnešním superpoli dokázal, že přechod na Aprilku byl krok správným směrem a při svém druhém startu s touhle mašinou se díky skvělému výkonu dokázal protlačit do první lajny! Nejrychlejším byl domácí Cal Crutchlow, kterému zdárně během celého víkendu sekunduje jeho krajan Jonathan Rea. Spolu s těmito anglány a naším Kubou se do první řady postaví ještě Michel Fabrizio na fabrické Ducati. Dva největší kandidáti na zisk titulu se postaví vedle sebe do řady druhé, když dnes byl rychlejším Leon Haslam před Maxem Biaggim, druhou řadu dokompletují tovární BMW sedlané Troyem Corserem a Rubenem Xausem. Zajímavé je porovnání “sériových” superbiků s prototypy MotoGP, které zde startovaly v červnu a i když počasí pochopitelně nebylo stopro stejné, tak ztráta Cala Crutchlowa na Jorgeho Lorenza není ani jedna sekunda (2:03,308 x 2:04,091; průměrná rychlost 172,3 km/h x 171,223) a tenhle čas by tak stačil na páté místo startovního gridu (kde byl Nicky Hayden s časem 2:04,332).