WSBK Sepang – Sobota patří Sykesovi, Abraham dvanáctý

Sobotní program jeli jezdci na suchém povrchu okruhu Sepang International, takže mohli naplno využít nastavení svých motocyklů z pátečních tréninků. To bylo ideální pro jezdce superbikové kategorie, protože ti měli v pátek oba tréninky na suchu. O něco komplikovanější to bylo v případě týmů supersportů, kde byl páteční druhý trénink komplet na vodě. Třetí trénink, Superpole 1, Superpole 2 a nakonec i samotný první závod vyhrál jediný jezdec, kterým byl Tom Sykes z Kawasaki. Ten nedal nikomu šanci a poprvé od Thajska 2016 vyhrál klání SBK. Karel Abraham obsadil dvanácté místo. Superpole World SSP vyhrál Turek Kenan Sofuoglu, Ondřej Ježek se do nedělního závodu kvalifikoval na devátou pozici ve třetí řadě.

Superbike – 3.volný trénink

Poslední třetí trénink vyhrál Tom Sykes (Kawasaki Racing Team), který na suchém povrchu nastavil kolo za 2'03,961 sekundy, což je téměř identický čas, jako je páteční maximum. Faktem ale zůstává, že britský závodník bude muset nastoupit do prvního superpole (SP1) a bojovat o postup do SP2. Na druhém místě je se ztrátou 0,097 sekundy Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team), třetí v pořadí Nicky Hayden (Honda World Superbike Team) byl o osm desetin pomalejší a je také poslední v jedné sekundě za Sykesem.

Zrychlil Chaz Davies (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team), jenž se posunul na čtvrtou pozici, pátý je Michael van der Mark (Honda World Superbike Team) a šestý Markus Reiterberger (Althea BMW Racing Team). Časy do první desítky dále zajeli Alex Lowes (Pata Yamaha Official WorldSBK Team), Davide Giugliano (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team), Anthony West (Pedercini Racing) a Karel Abraham (Milwaukee BMW). Pro českého závodníka výborný začátek sobotního programu. Nejrychlejší jezdec pátečních jízd Lorenzo Savadori (IodaRacing Team) je s časem 2'06,561 sekundy čtrnáctý.