WSBK Portimao – Superpole a závod vyhrál Rea, Ježek šestnáctý

ME Superstock 1000 – Kvalifikace

Pole position na startu nedělního závodu vybojoval Florian Marino (Pata Yamaha Official STK1000 Team) časem 1'44,936 sekundy. Jen dvacet tisícin ztratil na první místo Australan Mike Jones (Aruba.it Racing - Junior Team), jenž je také poslední s časem pod minutu a pětačtyřicet sekund. Třetí místo v první řadě si časem 1'45,125 sekundy vybojoval Roberto Tamburini (Pata Yamaha Official STK1000 Team). Velký favorit v boji o titul Toprak Razgatlioglu (Kawasaki Puccetti Racing) byl čtvrtý a z druhé řady odstartuje společně s Maximilianem Scheibem (Nuova M2 Racing) a Jeremy Guarnonim (Pedercini Racing Kawasaki). Lídr průběžného hodnocení Michael Rinaldi (Aruba.it Racing - Junior Team) zajel osmý čas 1'45,577 sekundy a do závodu odstartuje z třetí řady.

Během kvalifikace došlo na červené vlajky, když ve třinácté zatáčce havaroval Dán Alex Schacht (EAB Schacht Racing Team) a následně tam spadl Maxime Cudeville (Leader Team Flevbbo).