WSBK Portimao - Alvaro Diaz se stal mistrem SSP300, Victor Steeman skončil s vážnými zraněními v nemocnici

Sobotní program v Portimau výrazně ovlivnila nehoda Victora Steemana v prvním závodě SSP300. Po obrovském highsideru a následném střetu s motocyklem José Luise Pereze Gonzaleze zůstal ležet na zemi. Podle svědků byl na místě oživovaný a byla mu zavedena dýchací trubice. Z nemocnice přišly zprávy o vážném zdravotním stavu, jezdec utrpěl polytrauma a těžké zranění hlavy. Celkové vítězství v šampionátu tak mělo pro Alvara Diaze hořkou příchuť. Restartovaný závod nakonec vyhrál Dirk Geiger, SPP ovládl Stefano Manzi a SBK Toprak Razgatlioglu.

MS Superbike - 3. volný trénink

Třetí volný trénink a zároveň poslední evropský letošní sezóny skončil vítězně pro Topraka Razgatlioglua (Pata Yamaha with Brixx WorldSBK), který okruh v Portimau objel za 1'40,121 sekundy. Byl tak o téměř šest desetin rychlejší než jeho soupeř na druhém místě Andrea Locatelli (Pata Yamaha with Brixx WorldSBK), třetí Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK) na něj pak ztratil 0,606 vteřiny. Čtvrtý skončil Alex Lowes (Kawasaki Racing Team WorldSBK) a nejlepší pětku uzavřel lídr šampionátu Álvaro Bautista (Aruba.it Racing - Ducati). Šesté místo patří Philippu Öttlovi (Team Goeleven), sedmé Scottu Reddingovi (BMW Motorrad WorldSBK Team) a osmé Ikeru Lecuonovi (Team HRC). Oliver König byl šestadvacátý.

Kvůli technickým problémům musel vyjet mimo trať Michael Ruben Rinaldi (Aruba.it Racing - Ducati), jenž se musí spokojit až se 14. příčkou. Na vítěze ztratil 1,675 sekundy. Ve svém posledním kole měl pak menší trable také Loris Baz (Bonovo Action BMW), zvládl je však ustát. Ani pro Michael Van der Marka (BMW Motorrad WorldSBK Team) neskončil trénink tak, jak by si představoval, když musel v závěru svůj motocykl tlačit boxovou uličkou.