WSBK Novinky, zprávy, drby

AKTUALIZOVÁNO
Mám tady pro vás pár zpráviček ze světa Superbiků. Některé jsou potvrzením starších spekulací, některé jsou novinky, a některé ... věřte, nevěřte

WSBK  Novinky, zprávy, drby

Kdo bude třetí?
Je jasno v tom kdo pojede třetí motorku za Ten Kate Honda. Pozvánku dostal Martin Bauer (32 let,  Eggendorf, Rakousko), úspěšný obhájce loňského prvenství v celkovém hodnocení šampionáru IDM. Námluvy mezi BMW a Troyem Corserem byly posvěceny podepsáním smlouvy pro příští dva roky.
Bavorský výrobce oznámil, že jejich druhým jezdcem pro příští sezónu bude Troy Corser. Spolu s Rubenem Xausem tak budou učit zbrusu nový motocykl BMW S1000RR plavat v rybníce plném štik. Bavoráci tak sázejí na dost rozdílnou dvojku. 
Jak sami říkají, v Troyovi mají bezkonkurenčně nejzkušenějšího jezdce v poli, (o kterém se mj. říkalo že, díky svým technickým znalostem táhne vývoj R1 i za Hagu) a v Rubenovi nevázanou dravost :-)

 

A kdo že je Troy Corser? 
Chlapík co se narodil v Austrálii v roce 1971. 
Má rád golf, wakeboarding, motokros, jet-ski, go-karting a supermotardy. 
Taky špagety a suši a k tomu Canadian Club a hodně vody. 
Poslouchá Lynrd Skynyrd a AC/DC. Jezdí taky v Lamborghini Diablo SE, Lamborghini Diablo VT a má docela vkus co se motorek týká : 
Yamaha R1, Yamaha YZ250F, Suzuki GSXR 1000, Aprilia RSV Mille, Ducati 916, MV Agusta Senna, Suzuki RMZ 450, Yamaha 400 WR, Yamaha TTR150 pro dirt track a Harley Davidson Fat Boy :-)
Jeho oblíbenými okruhy jsou Phillip Island, Donington Park, Laguna Seca a Misano. 
Za své největší úspěchy považuje první titul v roce 1996 na Ducati (jako nejmladší šampion), double na Aprilce v Misanu v roce 2000, první pódium na FP1 tamtéž v r. 2004, vítězství v prvním závodě na GSXR K5 Alstare Corona a nakonec vítězství v celém šampionátu 2005.
A co by chtěl Pan Krokodýl dál? Odpověď je jednoduchá. Jako první jezdec v historii získat titul na třech značkách! Tak snad si s Bávem padnou a klapne mu to. 


Yamaha Motor Italia
Tým přišel o dvě esa, ale v ruce má minimálně dva žolíky. 
Tom Sykes z BSB Suzuki Rizka už má podepsanou smlouvu a dalším, kdo k tomu možná nemá daleko je současný šampion série AMA, Ben Spies. O něm se mluvilo i v souvislosti s MotoGP, ale po té, co oba současní jezdci, Loris i Chris, prodloužili smlouvu, by Ben rád zakotvil ve WSBK. 
Spies už byl viděn v sídle týmu. Pokud podepíše, bude po  dlouhé době dalším Američanem který bude kočírovat tovární mašinu. Poslední byl Colin Edwards v roce 2002.
Sterigarda Go Eleven a ???

 

 Není to tak dlouho co se v souvislosti s tímto týmem objevovalo jméno i našeho Jakuba Smrže. Ten ale prodloužil smlouvu a zůstává „doma“. Ruben odchází do Bavorska a Max do Noale za voláním Aprilie a jejich dosavadní zaměstnavatel proto rozhodil sítě. 

První rybou která se chytla není nikdo jiný než Shane Shakey Byrne, toho času nově korunovaný král britských superbiků v týmu Airwaves Ducati GSE. Jezdecký styl ostrovních odchovanců byl většinou osvěžující, ale rozhodně nikdy ne uklidňující podívanou a nejinak tomu asi bude i v případě tohoto střelce. K jeho husarským kouskům patří určitě double na divokou kartu při WSBK na Brands Hatch v roce 2003 na privátní Monstermob 998 F02. Tehdy na jeho lopatě skončili nejen Toseland, Xaus, Hodgson. Lavilla nebo pan Pierre Francesco Chilli ale i Corser a náš SBK průkopník Jura Mrkývka.
Shakey tady zůstává věrný Ducati 1098 a je po Tomu Sykesovi, Tommy Hillovi (Hannspree Honda Althea) a Jonathanu Reaovi čtvrtým jezdcem BSB který se v příští sezóně objeví na startu WSBK 2009. 


O level výš, tedy na druhé uvolněné místo v tomto týmu je připraven usednout dosavadní jezdec Sterilgardy ve třídě Superstock, Alex Polita.

 

 

 


Tým Ten Kate Honda potvrdil svoji sestavu pro příští rok. 
U jména Carlose Checy tedy končí spekulace o jeho návratu do Moto GP, protože Carlos zůstává.
Spolu s ním zůstává i Ryuichi Kiyonari. Také on přišel do týmu v roce 2008, a to jako dvojnásobný vítěz BSB. Letos tenhle člověk třikrát vyhrál (při tom ale málokdy jel s oběma kolo svého fároše v jedné stopě :-). V Magny Cours bude ale bohužel chybět, protože si zlomil kličku při testech.
Třetím mušketýrem bude Jonathan Rea, dosavadní týmový jezdec Supersportů. 
Kenan Sofuoglu, se vrací tam kde mu bylo nejlépe, tedy do Supersportů, které v roce 2007 vyhrál naprosto jedinečným způsobem. Se šestkou si rozuměl mnohem víc než s litrem a prakticky neměl soupeře. Také on bude možná chybět při další rundě ve Francii, protože se stále dává dohromady po ne zrovna procítěném šťouchu od Biaggiho. 

 

 Čistou spekulací by bylo vytvářet následné souvislosti mezi zraněním Kiya, a tedy jeho nepřítomností na Magny-Cours v dalších závodech, s přítomností pana Michaela Schumachera při testech ve stejném týmu na stejném okruhu. Ale vzhledem ke stavu Kenana ... dvě volné motorky ... kdopak asi pojede? Prvním potvrzeným jezdcem je Martin Bauer. Bude druhým Leon Haslam
Ronald Ten Kate „Jsem vždycky strašně nervózní když mám půjčit naši motorku někomu před koncem sezóny. Jsem ale rád že s Michaelem jsme udělali výjimku. Je více než schopný zacházet se silou našeho CBR. Je to opravdu dobrý závodník.“ Také Schummi si pochvaloval jak motorku Carlose na které jezdil, tak profesionalitu celého týmu. 


 


No, nikdy neříkej nikdy ...

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist