WSBK Most – První závod ovládl Álvaro Bautista, Oliver König skončil šestnáctý

Na okruhu v Mostě je na programu šestý podnik sezony MOTUL FIM Superbike World Championship 2022. Sobotní program odstartoval třetími volnými tréninky SBK a Superpole, kde jezdci získají pozice na startu prvních závodů, které se jedou dnes odpoledne. První závod Superbiků ovládl Álvaro Bautista, který využil souboje dvojice Rea - Razgatlioglu, a v polovině klání se před ni dostal. Pro Ducati vyjel 1000. stupně vítězů. Oliver König skončil jen těsně za body, když obsadil 16. místo. V třístovkových Supersportech si pro vítězství dojel Marc Gracia, v SSP pak skončil první Lorenzo Baldassarri. Ondřej Vostatek skončil jedenáctý a Patrik Homola šestadvacátý.

MS Superbike – 3.volný trénink

Poslední trénink, který jeli jezdci superbiků na postupně osychající trati Autodromu Most, vyhrál časem 1'46,090 sekundy Álvaro Bautista (Aruba.it Racing - Ducati). Druhý Axel Bassani () byl o 0,852 sekundy pomalejší, třetí Iker Lecuona (Team HRC) už ztratil 1,353 sekundy. Přes dvě sekundy pomalejší časy má čtvrtý Philipp Öttl () a Andrea Locatelli (Pata Yamaha with Brixx WorldSBK). Oliver König (Orelac Racing Verdnatura) byl s kolem za 1'50,580 sekundy čtrnáctý, #6 Michal Prášek (Rohac & Fejta Motoracing) zajel dvacátý čas 1'54,933 sekundy.