WSBK Misano – Superpole vyhrál Rea, první závod SBK Rinaldi

MS Supersport 300 – Závod (1)

Do závodu na 15kol startoval z první řady Bahattin Sofuoglu (Biblion Motoxracing Yamaha WSSP300), Jose Luis Perez Gonzalez (Accolade Smrz Racing) a Vicente Perez Selfa (Machado CAME SBK). Petr Svoboda (WRP Wepol Racing) a Oliver König (Movisio by MIE) do závodu startovali v pořadí z jednatřicáté a pětatřicáté pozice.

Po prvním kole vedl závodní pole Hugo De Cancellis, druhý jel Tom Booth-Amos (RT Motorsports by SKM - Kawasaki) a třetí jel Vincente Perez Selfa. Oliver König se posunul na třiadvacátou pozici, Petr Svoboda jel čtyřiatřicátý. Ve třetím kole už v závodu nepokračoval vítěz Superpole Bahattin Sofuoglu, který měl kontakt s Victorem Steemanem. Jose Luis Perez Gonzalez jel s Kawasaki týmu Accolade Smrz Racing čtrnáctý poté co krátce po startu vedl.

Po pěti kolech jela vpředu skupina šesti jezdců, které dělila jen necelá sekunda. První byl Tom Booth-Amos, druhý Yuta Okaya, třetí Hugo De Cancellis, čtvrtý Victor Steeman, pátý Koen Meuffels a šestý Adrian Huertas. Oliver König byl šestadvacátý, Petr Svoboda devětadvacátý. V dobře rozjetém závodě už nepokračoval Jose Luis Perez Gonzalez.

Pět kol před koncem byl na špici pole Victor Steeman, jehož těsně následoval Hugo De Cancellis, Adrian Huertas, Tom Booth-Amos, Yuta Okaya a Mirko Gennai. Na sedmou pozici se posunula Ana Carrasco (Kawasaki Provec WorldSSP300), jenž měla na kontě nový rekord na kolo 1'49,690 sekundy. Oliver König jel pětadvacátý, Petr Svoboda sedmadvacátý. Do posledního kola najela vedoucí skupina ve složení De Cancellis, Booth-Amos a Huertas.

První závod v Misanu vyhrál Adrian Huertas, jenž je nyní novým lídrem průběžného hodnocení. Na druhém místě projel cílem Tom Booth-Amos, třetí je Hugo De Cancellis. Parádní závod má za sebou šestý Mirko Gennai, jehož startovní pozice byla devětadvacátá v pořadí. Oliver König skončil pětadvacátý, později klasifikován jak čtyřiadvacátý. Petr Svoboda v posledním kole spadl, takže závod nedokončil. Po skončení závodu potvrdili Top3, ostatní jezdci byli předmětem šetření a proto nebylo vyloučeno, že dojde k změnám umístění v zhledem k penalizacím, za překročení limitů tratě.

Supersport 300 World Championship – Závod (1)