WSBK Magny-Cours – Sprint vyhrál Rea, závod SBK Redding, Hanika pátý v SSP

Neděle byla dnem závodu na okruhu v Magny-Cours a podobně jak pátek a sobota, také den závodu byl deštivý. První závod dne Sprint Tissot Superpole SBK vyhrál Jonathan Rea, který tak stál blízko šance získat už dnes titul mistra světa, stačilo, aby ve druhém závodě dojel nejhůře třetí. To se mu ale nepovedlo, protože vyhrál Scott Redding, druhý skončil Loris Baz a třetí Chaz Davies. O titulu se tak rozhodne v Estorilu. Druhý závod WorldSSP vyhrál domácí Lucas Mahias, světový šampion a vítěz prvního klání Andrea Locatelli, spadl v zahřívacím kole před startem. Perfektně si vedl Karel Hanika, který ve Francii nastoupil na divokou kartu a druhý závod dokončil pátý. Osmý, závěrečný podnik sezony je na programu ve druhé polovině října na okruhu v Estorilu.

Kapitoly článku

MS Superbike – Závod (2)

Do 21kol závodu odstartoval z první řady Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team), Alex Lowes (Kawasaki Racing Team) a Michael van der Mark (Pata Yamaha WorldSBK Team). Z druhé řady vyrazil Scott Redding (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team), Chaz Davies (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) a Loris Baz (Ten Kate Racing-Yamaha). Třetí řada a trojice Michael Rinaldi (Team GOELEVEN), Garrett Gerloff (GRT Yamaha WorldSBK Junior Team) a Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha WorldSBK Team).

Krátce po startu havaroval Leandro Mercado, který dostal highsider a bylo velké štěstí, že do Argentince nikdo nenarazil. Joanathan Rea jel o titul mistra světa a patřila mu první pozice. Za Severním Irem v sedle Kawasaki jel Alex Lowes a Scott Redding. Brit Redding jel hodně nahraně a ve druhém kole už útočil na vedoucí pozici Jonathana Rea.

Scott Redding ve třetím kole dosáhl na čelo pole, když Jonathana Rea podjel rychlostí světla a se snažil jezdci tovární Kawasaki ujet. Na třetím místě hel Loris Baz, který mezi tím vyhrál souboj s Michaelem Rinaldim. Pátý byl Chaz Davie, šestý jel Michael VD Mark a sedmý byl Alex Lowes. V závodě nepokračoval Xavi Forés a Xavier Pinsach.

V sedmém kole vedl Scott Redding náskokem sedmi desetin, Jonathan Rea byl druhý a tento výsledek mu stačil k tomu, aby vyhrál už dnes svůj šestý titul mistra světa. Na třetí pozici byl Loris Baz, který se pomalu přibližoval, ale pořád to byla jedna sekunda, která Francouze dělila od druhé pozice v závodě.

V polovině závodu vedl Scott Redding náskokem 2,5 sekundy. Na druhé místo se posunul Loris Baz, jemuž se povedlo Rea předjet a pokračovat v rychlém tempu za Reddingem. Pokud by závod Rea dokončil třetí, stále mu to stačí, aby slavil šestý titul už nyní v Magny-Cours. Loris Baz měl výborné tempo a patřilo mu nejrychlejší kolo závodu 1'47,558 sekundy. Jednu sekundu za Jonathanem Rea jel Chaz Davies a ten, pokud by dosáhl na třetí místo, dostal by bitvu o titul až do posledního podniku sezony v Estorilu.

Ve čtrnáctém kole předjel Chaz Davies o něco pomaleji jedoucího Jonathana Rea, takže tím se situace změnila, jelikož za této situace by o titulu mistra světa nebylo rozhodnuto. Vše ovšem záleželo na tom, zda závod skončí tak, jak byl v této chvíli rozehrán, to znamená první Scott Redding, druhý Loris Baz, třetí Chaz Davies a čtvrtý Jonathan Rea.

Čtyři kola před cílem nebylo jisté, zda Rea titul získá nebo ne, protože z osmi desetin náskoku třetího Daviese zbyly najednou jen čtyři, takže pro továrního jezdce Kawasaki nebylo zatím nic ztraceno. V osmnáctém kole Davies nestačil a Rea byl na kontaktní dálku s plánem si Velšana vychutnat v posledním kole a získat titul mistra světa. Takový scénář nechtěl Davies dopustit, ale to mu nebylo nic platné, protože Rea začínal zle dotírat. Pak ale přišla Reova drobná chyba v první zatáčce a Velšan se mohl nadechnout. Na chvíli. Do posledního kola najížděl první Scott Redding, druhý Loris Baz a třetí Chaz Davies, jehož od Jonathana Rea dělilo jen pár desetin.

Závod vyhrál Scott Redding, který předvedl, že je skutečně jezdec světové třídy. Druhý projel cílem domácí závodník Loris Baz, třetí závod dokončil Chaz Davies. Velšen za sebou dokázal udržet Jonathana Rea, který si na oslavy zisku titulu bude muset počkat až na poslední podnik sezony v Estorilu.

Superbike World Championship – Závod (2) 21kol
13°C, dráha mokrá, 15°C, vlhkost: 70%
1. # 45 REDDING Scott Ducati Panigale V4 R   37'54.626
2. # 76 BAZ Loris Yamaha YZF R1 + 2.551
3. # 7 DAVIES Chaz Ducati Panigale V4 R + 3.648
4. # 1 REA Jonathan Kawasaki ZX-10RR + 4.261
5. # 60 VAN DER MARK Michael Yamaha YZF R1 + 7.409
6. # 21 RINALDI Michael Ruben Ducati Panigale V4 R + 16.505
7. # 22 LOWES Alex Kawasaki ZX-10RR + 19.409
8. # 31 GERLOFF Garrett Yamaha YZF R1 + 21.612
9. # 54 RAZGATLIOGLU Toprak Yamaha YZF R1 + 27.621
10. # 66 SYKES Tom BMW S1000 RR + 28.079
11. # 64 CARICASULO Federico Yamaha YZF R1 + 32.422
12. # 20 BARRIER Sylvain Ducati Panigale V4 R + 41.498
13. # 91 HASLAM Leon Honda CBR1000RR-R + 42.450
14. # 50 LAVERTY Eugene BMW S1000 RR + 45.588
15. # 19 BAUTISTA Alvaro Honda CBR1000RR-R + 46.318
16. # 97 CAVALIERI Samuele Ducati Panigale V4 R + 1'14.050
17. # 53 DEBISE Valentin Kawasaki ZX-10RR + 1'18.497
18. # 13 TAKAHASHI Takumi Honda CBR1000RR-R + 1'47.214
             
Závod nedokončil/neklasifikován:      
  # 12 FORES Xavi Kawasaki ZX-10RR    
  # 34 PINSACH Xavier Kawasaki ZX-10RR    
  # 36 MERCADO Leandro Ducati Panigale V4 R    

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

POKRAČOVAT V DALŠÍ KAPITOLE

Kapitoly článku

Autor článku obdržel prémii 6 Kč od 3 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist