WSBK Magny-Cours – Rea přepisuje historii a slaví třetí titul v řadě

MS Supersport – Superpole (2)

Bitvu dvanácti jezdců o pole position na startu zahájil lépe Kenan Sofuoglu (Kawasaki Puccetti Racing), jemuž po úvodních sedmi minutách patřila první pozice s časem 1'46,835 sekundy. Druhý Byl Gino rea, třetí Scheridan Morais (Kallio Racing). Jules Cluzel (CIA Landlord Insurance Honda) figuroval na čtvrté pozici, pátý byl Niki Tuuli (Kallio Racing). Lucas Mahias (GRT Yamaha Official WorldSSP Team) byl prozatím desátý s časem 1'49,824 sekundy. Francouze zpomalila porucha, zřejmě následek pádu ve třetím tréninku.

Pět minut před koncem zajel Niki Tuuli kolo za 1'44,606 sekundy a rázem byl na provizorní pole position mladý Fin. Kenan Sofuoglu ztrácel tři desetiny, když jel páté měřené kolo časem 1'43,994 sekundy, což Turka dostalo znovu do vedení. Jenže Tuuli nic nevzdával a časem 1'43,833 sekundy si znovu řekl o start z první pozice. Turek ztrácel na první místo tři minuty před koncem necelé dvě desetiny. Na třetí pozici byl Federico Caricasulo (GRT Yamaha Official WorldSSP Team), jeho týmový kolega Lucas Mahias zůstával v boxech.

Minutu před koncem Superpole zastavilo dění na trati vyvěšení červených vlajek. Důvodem byl pád Kenana Sofuogla, který zůstal ležet sice vedle dráhy, ale museli k němu medici a navíc jeho motorka zůstala na trati. Superpole ukončili a tak pole position získal Fin Niki Tuuli. Na druhé pozici je Finův týmový kolega Jihoafričan Scherian Morais a třetí Kenan Sofuoglu.

AKTUALIZACE – Turek Kenan Sofuoglu (Kawasaki Puccetti Racing) si pádem v závěru druhého Superpole způsobil zranění pánve a bude převezen do nemocnice v Nevers. Francouzský víkend a pravděpodobně i bitva o titul tak pro něho končí.
Supersport World Championship – Superpole (2)