WSBK Magny-Cours - První závod vyhrál Álvaro Bautista

Álvaro Bautista se stal vítězem prvního závodu v Magny-Cours. Pro první místo si dojel s náskokem více než čtyř sekund před druhým Scottem Reddingem. Třetí skončil Axel Bassani. Toprak Razgatlioglu i Jonathan Rea upadli. Zatímco Turek si dojel pro jedenáctou příčku, Rea projel cílem se se ztrátou jednoho kola. Oliver König byl dvaadvacátý. V SSP300 zvítězil Matteo Vannucci, Petr Svoboda skončil jedenáctý. Závod SSP pak ukončila nehoda Kyle Smithe a Bahattina Sofuoglua, který po ní zůstal ležet na trati. První projel cílem Lorenzo Baldassari.

MS Superbike - 3. volný trénink

Po dvou trénincích na mokru se konečně jezdci SBK dočkali jízd na suchu. Ty zcela ovládl s časem 1'36,626 sekundy Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha with Brixx WorldSBK), který si na druhého Scotta Reddinga (13BMW Motorrad WorldSBK Team) najel obrovský náskok 0,571 vteřiny. Na třetí příčce skončil Loris Baz (Bonovo Action BMW), následovaný byl Álvarem Bautistou (Aruba.It Racing - Ducati) a Alexem Lowesem (Kawasaki Racing Team WorldSBK), který uzavřel nejrychlejší pětku. Ačkoliv se v prvních minutách pohyboval na čele, nakonec se až s průběžným šestým místem po pádu v závěru tréninku musí spokojit Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK). Sedmá pozice patří Michaelu Ribenu Rinaldimu (Aruba.it Racing - Ducati) a osmá Garrettu Gerloffovi (GYTR GRT Yamaha WorldSBK Team. Hafizh Syahrin byl po pádu převezen do medical centra na kontrolu.