WSBK Magny-Cours - První závod SBK vyhrál Toprak Razgatlioglu, drama v Supersportech

První závod ve francouzském Magny-Cours vyhrál Toprak Razgatlioglu. Turek projel cílem o téměř čtyři a půl sekundy dříve než jeho soupeř Jonathan Rea, který měl problémy s přední pneumatikou. Třetí pozice pak připadla Andreovi Locatellimu. Závod třístovek ovládl Adrian Huertas, Oliver König skončil na 21. příčce. Jezdci Supersportů pak hned dvakrát nabídli divákům dramatický okamžik. Poprvé, když byla kvůli pádu Fabrizia vyvěšená červená vlajka, podruhé během vjezdu do warm-upu. Vítězství si v tomto závodě připsal Dominique Aegerter.

MS Superbike - 3. volný trénink

Poslední trénink absolvovali jezdci superbiků na suchu. Nejrychlejším mužem na trati byl Scott Redding (Aruba.it Racing - Ducati), který zajel čas 1'36,393 sekundy. Stalo se tak v jeho šestnáctém kole, čímž překonal doposud vedoucího Topraka Razgatlioglu (Pata Yamaha with Brixxx WorldSBK), který byl po pátku ve vedení. Turek se tentokrát musí spokojit s druhou pozicí a časem o 0,285 vteřiny pomalejším. Třetí příčka připadá Garrettu Gerloffovi (GRT Yamaha WorldSBK Team), jenž na začátku tréninku upadl  se svým týmovým kolegou ve třinácté zatáčce spolu s Kohtou Nozanem. Čtvrtý nejrychlejší čas patří Jonathanu Reovi (Kawasaki Racing WolrdSBK Team), páté pak Alexi Lowesovi (Kawasaki Racing WorldSBK Team). Michal Van der Mark (BMW Motorrad WorldSBK Team) nezajel jediné rychlé kolo.