WSBK Magny-Cours – První den nejrychlejší Rea, Smrže potrápila technika

První den příprav jedenáctého podniku sezony na dráze Circuit de Nevers Magny-Cours byl ve znamení volných tréninků, jejichž kombinace časů určily desítky nejrychlejších jezdců pro sobotní superpole. Nejrychlejším jezdcem WorldSSP je Jules Cluzel, ve WorldSBK zajel nejrychleji Jonathan Rea a ve WorldSSP300 překvapil Enzo De La Vega. V evropském šampionátu je prozatím nejrychlejším jezdcem Roberto Tamburini. V sobotu jsou na programu poslední tréninky, bitvy o pozice na startu a první závod MS Superbike.

Superstock 1000 – 1.volný trénink

První trénink vyhrál časem 1'40,758 sekundy Markus Reiterberger (alpha Racing-Van Zon-BMW). Němec bojuje o titul mistra Evropy a pokud zůstane stejně rychlý po zbytek víkendu, může v jeho závěru slavit zasloužený triumf. O 0,356 sekundy pomaleji zajel druhý v pořadí Roberto Tamburini (Berclaz Racing Team SA), který je ve hře o titul a jak je vidět, motivace porazit Němce mu nechybí. Na třetí pozici trénink uzavřel Alessandro Delbianco (GULF ALTHEA BMW Racing Team), který je zároveň poslední v jedné sekundě na Reiterbergera. Maximilian Scheib (Aprilia Racing Team) rovněž bojuje o titul, ale vstup do víkendu měl o něco horší než jeho dva rivalové, jelikož zajel až šestý čas, který byl o 1,648 sekundy pomalejší. Ve druhé zatáčce havaroval jako první Luca Vitali (Aprilia Racing Team).