WSBK Jerez – Superpole a první triumf SBK pro Reddinga

Sobotní program v Jerezu nabídl poslední volné tréninky, bitvy o pozice na startu v podobě Superpole a první závody. První pole position a vítězství v MS Superbike si dnes na konto připsal Scott Redding (Ducati), který je nyní novým lídrem průběžného hodnocení WorldSBK. Z českých jezdců se probojoval do hlavního závodu WorldSSP300 Oliver König, který jede v barvách týmu Freudenberg KTM. První závod MS Supersport vyhrál Andrea Locatelli, první klání MS Supersport300 Unai Orradre, osmnáctý byl Oliver König. Neděle je třetím dnem španělského podniku WSBK v Jerezu a to budeme svědky hned čtyř klání.

MS Superbike – 3.volný trénink

V posledním volném tréninku zajel nejrychleji Michael van der Mark (Pata Yamaha WorldSBK Team), jehož maximem je čas 1'39,639 sekundy. Dvě desetiny ztratil druhý Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) a třetí Loris Baz (Ten Kate Racing-Yamaha). Necelé tři desetiny za Holanďanem je jeho týmový kolega Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha WorldSBK Team). Do půl sekundy ztráty se vešli Scott Redding (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) a šestý Federico Caricasulo (GRT Yamaha WorldSBK Junior Team). Jediným jezdcem, který během tréninku spadl, byl v první zatáčce Christophe Ponsson (Nuova M2 Racing).