WSBK Jerez – Pole position získal Rea, vítězství v závodě Bautista

Krásné slunečné počasí měli jezdci a týmy na okruhu v Jerezu, kde byl pořádně sobotní program. Dopoledne poslední volné tréninky, pak Superpole a nakonec první závod SBK, závod poslední šance a první závod SSP300. První klání superbiků vyhrál s převahou Álvaro Bautista, Jonathan Rea měl v poslední zatáčce před cílem kontakt s Alexem Lowesem, který skončil na zemi. Inciden  vyšetřovali a Rea byl později penalizován ztrátou pozice a startem z konce roštu. První závod WorldSSP300 vyhrál Marc Garcia. Trojice českých závodníků Oliver König (ACCR Czech Talent Team - Willi Race), Vojtěch Schwarz (ACCR Czech Talent Team - Willi Race) a Alexandra Pelikánová (Kawasaki GP Project) se do hlavního závodu FIM Supersport300 neprobojovala. Neděle je dnem závodů šampionátů WorldSBK, WorldSSP a WorldSSP300.

MS Superbike – 3.volný trénink

V sobotu dopoledne podmínky jezdcům umožnily zajet ještě rychlejší časy než v pátek. Alespoň většině jako třeba Álvar Bautista (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team), který nasadil maximum na 1'39,150 sekundy. Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) je druhý a ztrácí necelé dvě desetiny. Do půl sekundy na Španěla zajeli Alex Lowes (Pata Yamaha WorldSBK Team) a Tom Sykes (BMW Motorrad WorldSBK Team). Pátý je Michael van der Mark (Pata Yamaha WorldSBK Team), který měl v závěru pád, takže před Superpole mají jeho mechanici co dělat.