WSBK Indonésie – V pátek zajel nejrychleji Razgatlioglu, Rea drží krok

MS Superbike – 1.volný trénink

Deset minut před koncem tréninku byl na první pozici Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha with BRIXX WorldSBK), jehož maximem byl čas 1'36,260 sekundy. Na druhé pozici figuroval Axel Bassani (), třeté Michael Ruben Rinaldi (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) ztrácel devět desetin a byl poslední v jedné sekundě na prvního. Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) měl čtvrtý čas a ztrácel 1,1 sekundy. Čech Oliver König (Kawasaki Pedercini Racing) byl dvacátý s časem 1'43,220 sekundy. Pro českého závodníka je to první zkušenost v sérii WorldSBK a hned dopoledne byla spojena s pádem v šikaně T3. Naštěstí to nebylo nic vážného, nicméně König ztratil čas opravou v boxech a zpět na trať vyrazil až v samotném závěru.

V závěru tréninku zajel Toprak Razgatlioglu dvě velmi rychlá kola a první část pátečního programu uzavřel časem 1'34,985 sekundy. Turek byl o 1,544 sekundy rychlejší než druhý v pořadí Alex Lowes (Kawasaki Racing Team), takže je vidět, že u Yamahy zatím znají recept pro nastavení. Na třetí místo se posunul časem 1'36,589 sekundy Garrett Gerloff (GRT Yamaha WorldSBK Team), čtvrtý je Scott Redding (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) a první pětici nejrychlejších uzavírá Isaac Viñales (Orelac Racing VerdNatur). V závěru havaroval Tom Sykes (BMW Motorrad WorldSBK Team) , který je zpět po zranění hlavy a trénink uzavřel sedmnáctý se ztrátou 3,082 sekundy. Oliver König své maximum na kolo nestačil zlepšit a na prvního zatím ztrácí 8,235 sekundy.