WSBK Indonésie - Superbiky ovládl Razgatlioglu, Aegerter slaví titul v Supersportech

První závod Superbiků v Indonésii zcela ovládl Toprak Razgatlioglu, který se hned v úvodu ujal vedení a odmítl před sebe kohokoliv pustit. Ačkov se o to pokoušel Álvaro Bautista, který na soupeře ve výsledku ztratil více než čtyři vteřiny. Dvojici na pódiu doplnil Jonathan Rea. Supersporty mají svého mistra světa. Stal se jím Dominique Aegerter, jenž tak může slavit druhý titul v řadě. Z českých závodníků se více dařilo Oliveru Königovi, který skončil šestnáctý. Ondřej Vostatek obsadil sedmnáctou pozici.

MS Superbike – 3. volný trénink

Třetí volný trénink Superbiků otevřel nejlépe Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha with Brixx WorldSBK) s časem 1'32,953 sekundy. Následovaný by Álvarem Bautistou (Aruba.it Racing – Ducati) a Jonathanem Reou (Kawasaki WorldSBK Team) se ztrátou 0,707 vteřiny. Ve své polovině musel být trénink přerušen kvůli pádu Lucase Mahiase (Kawasaki Puccetti Racing) v šestnácté zatáčce. Jezdec navštívil pro kontrolu raději medical centre.

Toprak Razgatlioglu v závěru ještě zrychlil a první místo si pojistil časem 1'32,294 sekundy. Za sebou nechal druhého Andree Locatelliho (Pata Yamaha with Brixx WorldSBK), který odsunul Álvara Bautistu na průběžnou třetí příčku. Jonathana Reu potkaly technické problémy, obsadil nakonec čtvrtou pozici. Axel Bassani (Motocorsa Racing) byl pak pátý se ztrátou 1,474 vteřiny. Následovaný byl Garrettem Gerloffem (GYTR GRT Yamaha WorldSBK Team) a Philippem Öttlem (Team Goeleven). Oliver König (Orelac Racing Verdnatura) byl odmávnutý na patnáctém místě.