WSBK Estoril – Sezona končí, poslední závod SBK vyhrál Davies

Komentáře
Zazi (1006) napsal 19.10.2020 v 19:42

No tak v první řadě gratulace Reovi a Kawasaki za tituly. Chaz pěkná rozlučka. Příští sezona bude zajímavá invazí jezdců z SSP (Locatelli, Mahias, Vinales)
Vzkaz Bélovi: V šampionátu konstruktérů boduje vždy jen nejlépe umístěný stroj, proto Kawa děkuje Foresovi. A bylo úplně fuk jestli Redding skončí druhý nebo pátý. Ducati brala 25b za Daviese. Naopak Rea v průběhu roku přispěl tolika body, že mu nelze včerejší pád vyčítat. To by byla otázka spíš na Alexe #22.
Už aby se rozjela sezona 2021 a hlavně byla plnohodnotná, v klidu a mohli jsme se na pár závodů zajet podívat osobně

JollyJoker (1004) napsal 18.10.2020 v 21:14-1+1

Chaz nádhera Rea a Kawasaki málem ostuda o bod

Kamikadze-Ace (3355) napsal 18.10.2020 v 18:57+2

FB KH>>
Ahoj všichni,
ma?m za sebou víkend v Estorilu, kde jsem poprvé jel na WSSP motorce na suchu. Bylo se hodně co uc?it, protoz?e pneumatiky byly pro mě úplně jine? a jel jsem na nich poprvé.
Skoro vs?echny tréninky jsem jel do TOP10, zvykal jsem si na motorku a hledali jsme postupně nastaveni?. Nebylo to idea?lni?, ale uc?il jsem se a postupně jsme se zleps?ovali. V superpole jsem vyjel 10. místo, ale byla to škoda, protoz?e jsem me?l rozjeté kolo na 5. místo, kdyz? přede mnou málem spadl Vi?ales. Ale pozice to byla pořád bratelná, ale tenhle víkend jsem jel i s pro mě novou spojkou a starty mi vůbec nešly. Musi?m to hodně potrénovat do budoucna.
Prvni? závod jsem ztratil pár pozic, ale celkem rychle jsem si je vzal zpátky. Kaz?dopa?dne? ve druhém kole v T3 přede mnou spadl Danny na na?jezdu, a já na vy?jezdu dostal bombu do prave?ho řídítka od Oncu a s?el jsem hned k zemi, a ani jsem nemohl pokračovat v restartu. Hodně mě to mrzelo, protoz?e jsem s ti?m nemohl nic dělat. Oncu pak dostal +3 pozice na gridu do Race2.
Druhej závod jsem odstartoval hůř a hlavne? prvni? kola jsem me?l hodně slabý. Bohuz?el po prvni?m závodě jsem jel zbytečně opatrně a vůbec jsem nevyuz?il novou pneumatiku. To mě mrzí, protoz?e jsem ztratil kontakt s prvni? skupinou. Kaz?dopa?dne? druha? půlka závodu byla z mé strany dost silna?, a jezdil jsem stejné časy jako čelo. V posledni?m kole jsem se dostal na P10, ale ope?t mě potkala smůla, kdyz? do mě zezadu vrazil souper? a oba jsme jeli mimo trať. Aspoň to dalo na P11, ale mrzí mě zac?a?tek. Kaz?dopa?dne? na svu?j prvni? závod na suchu jsem spokojenej. Potvrdil jsem si dobrou kondici na konci závodu, jes?te? vím kde zapracovat. Co se motorky týče, nastaveni? podvozku bylo skoro idea?lni?, pár drobností bylo, ale hlavne? jsem se naučil pracovat víc se zadní gumou. Do budoucna je samozřejmě co zleps?ovat, ale víme kde a věřím, že pak by byl boj o TOP5 rea?lny?. Trochu nás prova?zela smůla, ale doufám, že jsem si to vybral letos. Ohledne? pr?i?s?ti?ho roku vás budu v nejbliz?s?i? době informovat, ktery? s?ampiona?t a za koho se zu?c?astni?m. Chtěl bych moc poděkovat týmu WRP Wepol Racing, za skve?lou práci be?hem vi?kendu. Díky moc rodine?, přítelkyni a všem sponzoru?m a fanous?ku?m.

Biker_xx (2308) napsal 18.10.2020 v 18:34+2

Nějak mi je Chaze líto...

kawafil (1094) napsal 18.10.2020 v 18:12+1

Rea se chtěl rozloučit pódiem, možná i vítězstvím a dost na to tlačil , bohužel i to se stává, každopádně Chaz jela se na špici dobrá střelba

BSA (338) napsal 18.10.2020 v 18:08+4

nejlepší vtip: 5kol do konce závodu zalehlej Xavi taví kawu na rovince a kolem proletí na ducati RINALDI
a Xavi schválně kroutí hlavou dokola, tak i směrem k boxům, jako - viděli ste to, je to normální?

Romanko (1205) napsal 18.10.2020 v 17:04

BSB se rozhodnou v posledním závodě dnes v 17.05.
1. Josh Brookes VisionTrack Ducati 263
2 Jason O'Halloran McAMS Yamaha 251
3 Christian Iddon VisionTrack Ducati 245
K vidění na streamu od matese.

Strngr (141) napsal 18.10.2020 v 17:00+1

Xavi zajistil Kawě vítězství značek - o jediný bod! Chaz skvělé farewell ...

BSA (338) napsal 18.10.2020 v 16:59+1

start jako přes kopírák, člověk neví na co se dívá, jestli na motogp nebo na wsbk první řada a samý jamahy, kam oko dohlédne, v závodě chřadnou, chaz se dojatě naposled pomazlil s tovární duknou, Alváro na hondím krámu s odstupem pátý

Dejf57 (605) napsal 18.10.2020 v 16:27

Vysilaj to nekde? Na ES2 jsou BSB ted.

Biker_xx (2308) napsal 18.10.2020 v 15:23+10

Karel jel dobře. Nejen, že jel konstantně, on v průběhu závodu průběžně zrychloval, dokázal stáhnout skoro 5s na Webba po tom, co se vypořádal s Oncuem, se kterym se tam dlouho mydlil. Furt je potřeba si připomenout, že je nováček jak v kategorii, tak v týmu a taky že asi nebude mít úplně stejnej materiál, jako špička. Dojel jen 12s za Mahiasem & spol. To je cca 0.7s na kolo. Nasbíral to hlavně na začátku, na konci jezdil stejný časy jako špička. Za mě hodně dobrej výkon.

Georgio88 (1219) napsal 18.10.2020 v 15:18+2

Webb 10., Karlos 11. Otázka je jestli Karlos v posledním kole Dannyho pustil , protože Karlosovi jde o prd. Každopádně oba si zaslouží pochvalu.

Georgio88 (1219) napsal 18.10.2020 v 14:51

Zase nic moc začátek od Karlose, ale pere se s tím statečně.

VIZI (1417) napsal 18.10.2020 v 14:42

stream?

ricoras (115) napsal 18.10.2020 v 14:20

Jsem zvědav kdy zas půjdete po KH.Určitě to nebude dlouho trvat.

Georgio88 (1219) napsal 18.10.2020 v 13:52+1

Svoboda 17. v cíli, na čele třetí skupiny a radoval se jakoby vyhrál závod. Body byly realisticky daleko, ale lepší sezónu zakončit 17. než v kačeru.

Plastky266 (654) napsal 18.10.2020 v 13:49

Když tak na to koukám, Yamaha by měla koho posadit na motorku příští týden v Moto GP... Popřípadě Karel má taky volno

-mates- (1) napsal 18.10.2020 v 12:55+1