WSBK – Ducati, Yamaha, Aprilia …

… Suzuki, Kawasaki, BMW, Honda. A všechny ve vteřině! To je neoficiální pořadí značek z posledních dvou testů v Austrálii.

Dnes byl nejrychlejší Michel Fabrizio, který překonal o 0,4 sec nejrychlejší loňský Baylissův čas ze závodu. Tím se také na 3 desetiny přiblížil k nejrychlejšímu času tohoto okruhu, který má hodnotu 1'31"826 a jehož autorem je od roku 2007 Troy Corser.
Jen o málo pomalejší byl jeho kolega Nori Haga, který ale po svém rychlém kole havaroval ve druhé zatáčce, tedy ve stejném místě jako včera.

Ben Spies dokazuje že když někdo umí tak prostě umí. Poprvé na okruhu, na nové motorce s přesto s třetím nejlepším časem. „Maio“ Massimo Meregalli je určitě spokojený.

U Suzuki se trochu prali s pneumatikami a Max se nedokázal dostat pod 33,03´zatímco Yukio jezdil o 4 desetiny za svým včerejším časem.

Slušný čas dokázal zapsat Corser ještě před tím než musel s testováním skončit. Důvodem byla situace na tomto okruhu bohužel ne úplně výjimečná. Na Troye zaútočil racek a způsobil mu zranění pravé ruky.

Po včerejším pádu dnes nenastoupil Carlos Checa, dnes lehce havarovali i Jonathana Rea a Tom Sykes a v supersportech domácí miláček Garry Mccoy