WSBK Donington Park – Páteční tréninky

Velká Británie je další zastávkou v kalendáři letošního ročníku mistrovství světa superbikových motocyklů. První volné tréninky ovlivnil déšť a tak ta nejrychlejší kola piloti zajížděli až v odpoledne. Superbiky nakonec ovládl se svým časem 1'28,203 sekundy Jonathan Rea, český závodník Ondřej Ježek obsadil 22. místo. V kategorii supersport se nejvíce dařilo Federicu Caricasulovi, v supersport 300 byl zase nejrychlejším Scott Deroue. První den v Donington Parku zakončila svými tréninky kategorie superstock 1000, kterou ovládl Roberto Tamburini.

MS Superbike – 1.volný trénink

První trénink v Donington Parku jezdců superbiků pršelo, takže možnost vyzkoušet si jízdu na mokrém povrchu. Za těchto podmínek byl nejrychlejším jezdcem Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team), jemuž se v závěru tréninku povedlo zajet 1'44,299 sekundy. Druhý Tom Sykes (Kawasaki Racing Team) ztratil něco přes půl sekundy a třetí Loris Baz (GULF ALTHEA BMW Racing Team) nastavil své maximum o sekundu pomalejší než první Rea. Časy do pátého místa zajeli Leon Camier (Red Bull Honda World Superbike Team) a Leandro Mercado (Orelac Racing VerdNatura).

Český závodník Ondřej Ježek (Guandalini Racing) na mokrém povrchu netrénoval podobně jako Michael van der Mark (Pata Yamaha Official WorldSBK Team) nebo jezdec na divokou kartu Bradley Ray (Buildbase Suzuki).